Vali Toprak’ın uyardığı kişi öğretmen değilmiş

Vali Toprak'ın uyardığı kişi öğretmen değilmiş

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak'ın Öğretmenler Günü programında ayak ayak üstüne attığı için uyardığı kişinin aslında öğretmen olmadığı bildirildi. Toprak olay üzerine yeni bir açıklama yaptı

25 Kasım 2019 - 00:32

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak’ın Öğretmenler Günü kutlama programında yaptığı konuşma esnasında uyardığı kişinin öğretmen olmadığı ortaya çıktı.

Vali Toprak, olay üzerine yeni bir açıklama yaparak, Öğretmenler Günü'nde böyle bir olayın gündeme gelmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Toprak açıklamasında, “Bugün Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen ve çok güzel geçen program esnasında maalesef üzücü bir gelişme yaşanmıştır. Programdaki konuşmam sırasındaki protokolde oturan bir kişinin oturma biçiminin asgari nezaket ölçülerinin çok ötesinde olması üzerine, kendisine öğretmen olup olmadığını sordum. Şahsın, başıyla olumlu işaret yapmasından sonra bir uyarım oldu. Ülkemize, bizlere ve tüm insanlığa emeği olan bütün öğretmenlerimizin bu kadar önemli bir günde yerel muhabir olduğunu öğrendiğimiz bir kişiden dolayı böyle bir durumla karşılaşmaları beni de derinden üzdü. Çok büyük bir heyecan ve mutlulukla geldiğimiz törende öğretmen olmasa dahi bu tip bir oturuş şekli orada bulunan herkese karşı da uygun görülemezdi. Program yaklaşık iki bin öğretmenimizin bulunduğu ortamda çok coşkulu, mutlu ve heyecanlı şekilde devam etmiştir. Her şeye rağmen Konya'nın Öğretmenler Gününde böyle bir konuyla gündeme gelmesinden dolayı üzüntülerimi tekraren kamuoyuna bildirir saygılar sunarım” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaattin Çakıcı, Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti
Alaattin Çakıcı, Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti
Koronavirüsten bugün 22 kiyi hayatını kaybetti
Koronavirüsten bugün 22 kiyi hayatını kaybetti