Vali Toprak: Basın milletimizin ortak sesidir

Vali Toprak: Basın milletimizin ortak sesidir

Konya Valisi Toprak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde basının milletin ortak sesi olduğunu vurgulayarak, "Kamuoyunun vidanını temsil eden tüm basın çalışanlarının Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum" dedi

10 Ocak 2019 - 11:24

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, "Milletimizin ortak sesi olmanın ötesinde, kamuoyunun vicdanını temsil eden tüm basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Gününü içtenlikle kutluyorum" dedi.

Kamuoyunun doğru ve zamanında bilgilendirilmesinde basın mensuplarına büyük görev ve sorumluluklar düştüğünü vurgulayan Toprak, ülkemizde, bölgemizde ve Konya'da gelişmelerin doğru şekilde algılanıp yorumlanması ve halkımızın bilgilendirilmesinde yerel gazetelerin de etkin bir rolü olduğunu vurguladı.

Toprak, mesajında şu görüşlere yer verdi:

"İlkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen, vatandaş ile yönetim arasında köprü vazifesi gören basın mensuplarımız bu yönüyle milletin duygularına tercüman olmaktadırlar.

Basın, günümüzde internet medyası ve sosyal medya ile yelpazesini genişletmiş, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşmıştır. 

Her geçen gün büyüyen ve gelişen yapısıyla basın camiası, ilimizin, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınması için yürütülmekte olan çalışmalar ve projelerin paylaşılması ve kamuoyu tarafından sahiplenilmesinde de büyük ölçüde katkı sunmaktadır.

Bu vesileyle, ilimizde halkımızın gözü kulağı olan, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile görev yapan tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, bir kez daha 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum."

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor Gençler'e 4 eksikle hazırlandı
Konyaspor Gençler'e 4 eksikle hazırlandı
Koronavirüs önlemli ikinci cuma namazı kılındı
Koronavirüs önlemli ikinci cuma namazı kılındı