Vali Özkan’dan pazar denetimi

Vali Özkan'dan pazar denetimi

Vali Özkan, pazar denetimlerinde vatandaşlar ile pazar esnafını kurallara uymaya davet etti

08 Mayıs 2021 - 17:11

Konya Valisi Vahdettin Özkan, İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği "Pazar Yerleri" genelgesi kapsamında açık olan pazaryerlerinde alınan Covid-19 tedbirlerini yerinde inceledi.

Pazar esnafı ile bir süre sohbet eden Vali Özkan, esnaf ve vatandaşlara sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Pazaryeri denetimleri sırasında açıklamalarda bulunan Vali Vahdettin Özkan, “Bugün Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de pazaryerlerimizde, pazarcı esnafımız tarafından vatandaşımıza hizmet sunulmaktadır. Özellikle sebze-meyve ihtiyacının karşılanması için üreticilerimizin elinde bulunan mevsimlik sebze meyvelerin müşteri ile buluşturulması ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi açısından önem arz ediyor. Bu çerçevede özellikle kaymakamlığımızın koordinasyonunda, belediyelerimiz, pazarcı esnafımızın temsilcileri, meslek odalarımız, kolluk birimlerimiz ve vatandaşlarımızla beraber birbirimize yardımcı olmak suretiyle bu faaliyeti icra ediyoruz” dedi.

Pandemi ile mücadelede vatandaşların kurallara uyarak destek vermesinin önemine değinen Vali Özkan, “Kurallara ağırlıklı olarak riayet eden bütün Konyalı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Kurallara uyarak bu virüs bertaraf olur. Kamu sağlığı olumlu bir mecraya girmiş olur” ifadelerini kullandı.

Özkan, halka en güzel hizmeti götürmek ve bulaş riskini en aza indirmek için İçişleri Bakanlığı'nın koordinasyonunda, kaymakamlıklar, belediyeler ve bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla beraber çalışmaları titizlikle yürüteceklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek