Ümütkesmez: Konya çiftçisinin hesap sorma vakti gelmiştir

Ümütkesmez: Konya çiftçisinin hesap sorma vakti gelmiştir

Zafer Partisi Konya İl Başkanı Ümütkesmez, çiftçilerin Pancar Ekicileri Kooperatifi seçimlerinde yanlış yatırım yapan yöneticilere hesap sorması gerektiğini söyledi

24 Ekim 2021 - 20:23

Zafer Partisi Konya İl Başkanı Salih Ümütkesmez, 27 Ekim Çarşamba günü yapılacak Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi seçimleri öncesinde çiftçinin hesap sorma gününün geldiğini söyledi.

Konya çiftçisinin alınteri ve büyük mücadeleleri ile oluşturduğu şeker fabrikasındaki birikimlerinin iktidarın isteği doğrultusunda işi olmadığı halde termik santrallere yatıran yöneticilerden yapılacak seçimlerde çiftçinin hesap sormasını isteyen Ümütkesmez, "2013 yılında 985 milyon dolara Kangal Termik santralini, 2015 yılında 685 milyon dolara Soma Termik santralini dolar bazında banka kredisi ile borçlanarak satın alan ve aldıran zihniyet Konya çiftçisinin emeğine tabiri caizse çökmüş, şirketi borç batağına sürüklemiştir. Gelişmiş ülkeler çiftçisine destek olurken bunlar çiftçimizin alınteri ve birikimini bozuk para gibi harcamışlardır. Onurlu, fedakar, üretken Konya çiftçisinin hesap sorma vakti gelmiştir. Bugün ya hesap sorup ürününe, fabrikasına sahip çıkacak ya da emeğine çökenleri ödüllendirecektir. Karar kendisinindir" dedi.

Zafer Partisi iktidarında köylünün tekrar milletin efendisi olacağını vurgulayan Ümütkesmez, plan ve proğram dahilinde üreten çiftçiye her türlü destek verileceğini, devlet kaynaklarının sığınmacılar ve devlet kaynaklarını sömürenler yerine üreten insanların hizmetine sunulacağını söyledi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı