Umrecilerin karantina süreleri doldu

Umrecilerin karantina süreleri doldu

Umre ziyareti dönüşü Ankara ve Konya'daki yurtlara yerleştirilen vatandaşların karantina süreci bugün doluyor. Yurtlarda testleri negatif çıkan ve semptom göstermeyenlerin tahliye edilmesi bekleniyor

29 Mart 2020 - 14:16

Umre ziyareti yaptıktan sonra iki hafta önce yurda dönen umreciler, Ankara, Konya, Eskişehir, Kayseri, Bartın ve Kastamonu'daki yurtlara yerleştirilmişti. Sayıları 6 bini geçen umrecilerin yurtlardaki 14 günlük karantina süreci bugün doluyor.

Konya ve Ankara'daki yurtlarda karantina sürecini dolduran umrecilerden herhangi bir sağlık sorunu bulunmayanların tahliye edilecek, 65 yaş üstü olanların ise tedbirler nedeniyle evlerinden ayrılmamaları istenecek.

Karantina süreci boyunca yurtların önünde bekleyen umrecilerin yakınları, umrecileri almak için resmi açıklama bekliyor

İl Hıfzıssıhha Kurulu, evlerine gönderilecek umrecilere Sağlık Bakanlığı’nın almış olduğu karar gereği koronavirüs testi (PCR) yapılacağını duyurdu. Aynı kararda test sonuçları negatif dahi çıksa, umrecilerin hijyen kurallarına uygun ve sosyal mesafeyi koruyacak şekilde toplu taşıma araçları ile yaşadıkları yerlere nakledilmesi kararlaştırıldı.

.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Balonlar Beyşehir semalarında havalandı
Balonlar Beyşehir semalarında havalandı
Ali Şeker dualarla son yolculuğuna uğurlandı
Ali Şeker dualarla son yolculuğuna uğurlandı