Ülkü Ocaklarından 65 yaş üstüne yardım kampanyası

Ülkü Ocaklarından 65 yaş üstüne yardım kampanyası

Konya Ülkü Ocakları, başlattığı yardım kampanyası ile koronavirüs nedeniyle evinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlara ve ihtiyaç sahiplerine destek oluyor

31 Mart 2020 - 12:33

Konya Ülkü Ocakları, ihtiyaç sahibi ve kimsesiz vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı. Ülkücü gençlerden oluşan ekipler, hazırlanan gıda paketlerini ihtiyaç sahibi ve kimsesiz vatandaşlara teslim ederek gönüllerini alıyor.

Konya Ülkü Ocakları bünyesinde, ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ekipler oluşturuldu. Korona virüs salgını nedeniyle ‘Ülkemiz için sağlığınız için evde kalın’  çağrısına uyarak dışarı çıkamayan yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşuyor.

Konya Ülkü Ocakları Başkanı Yusuf Kasım Akta, sokağa çıkma yasağı kapsamındaki büyüklerimizin ve sokağa çıkamayan vatandaşların ihtiyaçları olduğu her durumda yanlarında olduklarını söyledi. Ülkücü gençlik olarak her zaman vatanın yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini ifade eden Akta, şunları söyledi:

“Devletimiz 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza, koronavirüsten korunmaları için sokağa çıkma yasağı getirmiştir. Elbette bu vatandaşlarımız arasında yalnız yaşayanlar yahut yakınları uzakta olanlar bulunmaktadır. Konya Ülkü Ocakları olarak biz de ihtiyaç sahibi kimsesizlerin ve 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için gıda yardımı kampanyası düzenledik. Ülkücü gençlerden oluşan ekiplerimiz, Konya merkezi ve ilçelerinde hazırlanan gıda paketlerini ihtiyaç sahibi ve kimsesizlere teslim ediyor ve vatandaşlarımızın gönüllerinde taht kuruyorlar. Hedefimiz birlik ve beraberlik içerisinde büyük Türkiye’nin ilelebet yaşamasıdır. Başlatmış olduğumuz gıda yardımına destek olmak için arayan, kendi aralarında destek kampanyası başlatan bütün Konyalı Ülküdaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Daha iyi tedbir, daha iyi sonuçtur"
TFF maç saatlerinde değişiklik yaptı
TFF maç saatlerinde değişiklik yaptı