Ülkü-Bir Öğretmenler Günü’nü kutladı

Ülkü-Bir Öğretmenler Günü'nü kutladı

Ülkücü Eğitimciler Birliği Öğretmenler Günü'nü düzenledikleri program ile kutladı

24 Kasım 2019 - 16:28 - Güncelleme: 24 Kasım 2019 - 16:46

Ülkücü Eğitimciler Birliği Derneği (Ülkü-Bir) 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlediği programla, öğretmenler gününü kutladı.

Ülkü-Bir Genel Başkan Fatih Çakmaktepe, MHP Konya Milletvekili Esin Kara, MHP MYK Üyesi Hüseyin Korkmaz, Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaaslan, Türkav Şube Başkanı Süleyman Nur ile öğretmenler katıldı.

Programın açılışında konuşan Ülkü-Bir Genel Başkan Fatih Çakmaktepe, “Bu anma gününde siz değerli öğretmenlerin öğretmenler günü kutluyorum. Camiamız adına güzel hizmetler vermekteyiz. Bunun için arkadaşlarımızla birlikte özverili şekilde çalışıyoruz. Bütün sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte olmak istiyoruz” dedi.  

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, "Bizler eğitim hayatımıza girdiğimiz zaman hayatımızın kıymetlisi olan evlatlarımızı sizlere emanet ettik. Millet olarak milli ve manevi değerlerimizi öğrettiğiniz için başımızın üstünde yeriniz var. Öğretmenler tarihimizde şehzadeleri, padişahları, bilgileri,  ulemaları da yetiştirmiştir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) 'ilim Çin'de de olsa arayın, bulun' der. Hz. Ali de 'bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum' derken, yüce dinimiz 'beşikten mezara kadar okuyun' der. Bizler bunun farkındayız. Geleceğimiz olan evlatlarımız siz değerli öğretmenlerimize emanet. Bu anlamlı gününüzü kutlarım” dedi.

Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, “Bizim en değerli hazinemiz insan kaynağıdır. Bu insanları işleyende öğretmenlerimizdir. Hakikaten ellerinden ve ayaklarından öpülecek insanlardır.her kesin mesaisi olur. Öğretmenin mesaisi olmaz. 24 saat mesleğini yerine getirmek için elinden geleni yaparlar. Bu anlamlı günde bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutlarım” diye konuştu.

MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaaslan ve Şehit Öğretmen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun annesi Özlem Çakıroğlu’nun konuşmalarının ardından öğretmenlere günün anısına birer plaket verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Balonlar Beyşehir semalarında havalandı
Balonlar Beyşehir semalarında havalandı
Ali Şeker dualarla son yolculuğuna uğurlandı
Ali Şeker dualarla son yolculuğuna uğurlandı