Ukdem’in yeni kitabı "Bugün Sen Daha Çok Ayşe’sin"...

Ukdem'in yeni kitabı "Bugün Sen Daha Çok Ayşe'sin" yayınlandı

Edebiyat dünyasına şiir kitaplarıyla katkıda bulunan engelsiz Şair Hasan Ukdem, yeni kitabı "Bugün Sen Daha Çok Ayşe'sin"i okurlarının beğenisine sundu

01 Eylül 2020 - 17:01

Konya'da kültür ve edebiyat camiasının sevilen isimlerinden,Selçukya Kültür Sanat Derneği Başkan Yardımcısı Engelsiz Şair ve Yazar Hasan Ukdem, "Bugün Sen Daha Çok Ayşe'sin" adlı 3. şiir kitabı ile okuyucularını selamladı.

"Bir Gönül Hikayesi" ile başladığı şiir serüvenini "Kırık Bir Aşkın Gözyaşları" ve "Dün, Bugün ve Sen" adlı şiir kitaplarıyla sürdüren Engelsiz Şair Hasan Ukdem, son kitabı "Bugün Sen Daha Çok Ayşe'sin" ile yayın hayatına bir eser daha kattı.

Önsözünde de ifade edildiği gibi Bütün kavramların içinin boşaltıldığı ve hoyratça harcandığı günümüzde, en mukaddes melekelerimiz bile sıradanlaştırıldı. Erozyona uğrayan kültür, ahlak ve törelerimiz, gün geçtikçe bizi özümüze yaklaştırmak yerine, uzaklaştırsa da hâlâ o dallardan beslenen gönüllerin olması, umudumuzu tazelememize vesile oluyor.

Bu kirlenmiş kültür ve sanat âlemine hâlâ o saf ve duru aşkların yaşanabileceğini şiir diliyle anlatan eser, birçok kavramın ve güzel hasletlerin yerli yerinde kullanıldığını göstermesi açısından oldukça kıymetli. Bu eserde sadece serçenin erguvan aşkını değil, bir şehrin, bir mahallenin, sokağın ve kısacası bu toprakların insanlarının özüne, sözüne ve sevdasına şahitlik edeceksiniz.

Gönlü Ayşe’ye dokunduktan sonra, olmayan gülün dikeniyle yaralanmış, yanmış ve bütün sözlerini, şiirlerini Ay-şe’ye yakan şairin gerçek aşk hikayesidir "Bugün Sen Daha Çok Ayşe'sin" adlı eser. Yani asırlardan günümüze süzülüp gelen Leyla ile Mecnun’un Ferhat ile Şirin’in Tahir ile Zühre’nin hikayelerinin çağdaş halidir Hasan ile Ayşe'nin hikayesi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tam kapanma olacak mı? Bakan Koca açıkladı
Tam kapanma olacak mı? Bakan Koca açıkladı
Bilim Kurulu ne zaman toplanacak? Tam kapanma geliyor mu?
Bilim Kurulu ne zaman toplanacak? Tam kapanma geliyor mu?