Türkiye’nin ilk organize hayvancılık bölgesi Hüyük’e...

Türkiye'nin ilk organize hayvancılık bölgesi Hüyük'e kurulacak

TOKİ tarafından Hüyük'e yapılacak Türkiye'nin ilk organize hayvancılık bölgesi 94 bin metrekarelik bir alana inşa edilecek

17 Mayıs 2019 - 13:54 - Güncelleme: 17 Mayıs 2019 - 15:20

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) Türkiye'nin ilk organize hayvancılık bölgesini Hüyük ilçesine kuracağı bildirildi.

Hüyük İlçe Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, Hüyük ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un destek ve katkılarıyla TOKİ Başkanlığı tarafından Türkiye'nin ilk TOKİ Organize Hayvancılık Bölgesi'nin Hüyük ilçesine kurulacağını belirtti.

Başkan Çiğdem, hayata geçirilecek projenin protokolünü yaptıklarını belirterek, "Hüyük'e yapılacak organize hayvancılık bölgesi 94 bin metrekarelik bir alana inşa edilecek. İlçemizde, 2. etap hayvancılık bölgeleri ise dış mahallelerimizden Kıreli, İmrenler ve Selki olarak belirlendi. TOKİ Hüyük ilçe merkezindeki 3. etap proje kapsamında 250 sosyal konut inşa edilecek. TOKİ Burunsuz - Mutlu 1. etabında 450 adet sosyal konut yapılacak. TOKİ Kıreli 1. etapta 150 sosyal konut inşa edilecek. TOKİ İmrenler 2. etapta 150 konut yapılacak." dedi.

(AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronada bugünkü can kaybı 18, vaka bin 622
Koronada bugünkü can kaybı 18, vaka bin 622
Afyon kaplıcalarında korona denetimi
Afyon kaplıcalarında korona denetimi