"Türkiye, hac ve umre için kırmızı listeden...

"Türkiye, hac ve umre için kırmızı listeden çıkarılmalı"

Hac ve Umre Seyahat Acentaları Derneği'nin (HURSAD) Konya’da faaliyet gösteren hac ve umre organizasyonu yapan acentalarla yaptığı istişare toplantısında,  acentaların sorunlarıyla hac ve umrenin açılması beklentisi konuşuldu

21 Ekim 2021 - 16:18

Konya’da gerçekleştirilen istişare toplantısına HURSAD Başkanı Diyaeddin Şahin, yönetim kurulu üyeleri, TÜRSAB Konya B.T.K. Başkan Yardımcısı Arif Kavak, Konya’da faaliyet gösteren Hac ve Umre Organizasyonu yapan turizm ve seyahat acentaları yöneticileri katıldı.

Kuran-ı Kerim’in okunması ve yapılan duadan sonra konuşan HURSAB Başkanı Diyaeddin Şahin, “Covid salgını normalleşmeye başladı. Avrupa’dan ve diğer ülkelerden hac ve umre için gidiş gelişler yapılıyor. Hayatın normalleşmeye başlamasıyla birlikte hac ve umre organizasyonları için hazırlıklı olmalıyız. Türkiye’nin kırmızı listeden çıkarılması için Suudi Arabistan’la görüşmeler sürüyor. İnşallah bu sorun çözülecektir.  Hac ve umre turlarının başlamasıyla ilgili iyi gelişmeler var. Süreci birlikte takip etmeliyiz. Beklentimiz yılbaşından itibaren hac ve umre turlarının açılacağı yönündedir. Ülkemizden hac ve umre turlarının başlayacağı umudundayız” dedi.

Toplantıyı değerlendiren TÜRSAB Konya B.T.K. Başkan Yardımcısı Arif Kavak, “Covid-19 salgınından dolayı ve hac ve umre turlarının yapılmamasından hac ve umre turları yapan turizm ve seyahat acentalarımız zor durumdalar. Ekonomik kayıpları gün geçtikçe artıyor. Beklentimiz Türkiye’den de hac ve umre turları başlamasıdır. Vatandaşlarımızın da hac ve umre turların başlaması yönünde talepleri de yoğunluktadır. Beklentimizde hac ve umre turlarının açılmasıdır. İnşallah en kısa sürede bu beklentimiz gerçekleşir ve hac ve umre turları yapan acentalarımız rahatlar” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı