Türkiye Gazeteciler Federasyonu seçime gidiyor

Türkiye Gazeteciler Federasyonu seçime gidiyor

Anadolu basınının sorunlarına sahip çıkıp çözümler üretmeye çalışan Türkiye Gazeteciler Federasyonu, mevcut Başkan Yılmaz Karaca'nın tek liste ile katılacağı 10. Olağan Genel Kurulu'nu Antalya'da gerçekleştirecek

21 Ekim 2021 - 13:48

Türkiye’nin en büyük basın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun (TGF) 10. Olağan Genel Kurulu için Anadolu basını Antalya’da bir araya geliyor.

Türkiye ve Türk devletlerinden 70 cemiyetten 200 federasyon delegesinin 22-24 Ekim tarihlerinde Alanya'da bir ot gerçekleştirilecek genel kurula yoğun katılımı bekleniyor.

Mevcut TGF Başkanı aynı zamanda Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Yılmaz Karaca'nın genel kurula tek liste ile girmesi bekleniyor.

Güçlü bir şekilde yeni döneme hazırlanacaklarını ve verimli bir genel kurul geçireceklerini dile getiren Genel Başkan Karaca, “TGF büyüyerek ve güçlenerek yoluna devam ediyor. Üyelerimiz ve meslektaşlarımız ile birlikte dimdik ayaktayız” dedi.

Anadolu basınını daha iyi yerlere getirmek için çalışmaya ara vermeden devam edeceklerini vurgulayan Karaca, “Üyelerimizle birlikte Türk basınının sorunlarını çözmek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Bazı parazitlerle, mesleğimizi yerin dibine batırmaya çalışanlarla tabi ki mücadelemizi yapıyoruz. Şuna inanınki TGF çok güçlü ve sorunlarımıza odaklanmış bir kuruluştur. Sizlerin desteği bizlere güç veriyor. Geçmiş yıllarda bir güne sığdırılan genel kurulları artık TGF’ye yakışır bir biçimde 3 gün yapılma seviyesine getirdik. Sizlerle 22-24 Ekim tarihinde kongremizle birlikte hasret gidereceğiz. Kongremiz şimdiden camiamıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Pandemiye rağmen verimli bir dönem geçiren TGF, üyelerin sorunlarını bire bir illere yaptığı teşkilat ziyaretlerinde dinlemiş ve Türk basınının sorunlarının çözümü noktasında çalışmalarını bugüne kadar başarı ile yürüterek, basın camiasından olumlu notlar alıp genel kurulda tek yumruk olma hedefi koydu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı