Türk Şeker, hububatı bölgelerin borsa fiyatına göre alacak

Türk Şeker, hububatı bölgelerin borsa fiyatına göre alacak

Türk Şeker, 2021 üretim yılında sözleşmeli olarak hububat üretimi yapacak çiftçilerin ürünlerini, bölgedeki borsa fiyatlarına göre alacak

13 Kasım 2020 - 16:13

Türkiye Şeker Fabrikaları Daire Başkanı Sadık Serhat, Karapınar Ziraat Odasını ziyaret etti. Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Üner'in evsahipliğinde gerçekleşen ziyarette Türkşeker tarafından uygulamaya konan sözleşmeli hububat ekimi ve şartları değerlendirildi.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Türkiye Şeker Fabrikaları Daire Başkanı Serhat, Türkşeker  ile 2021 üretim yılında sözleşmeli olarak hububat üretimi yapacak çiftçilerin ürünlerinin bölgedeki borsa fiyatlarına göre değerinde alınacağını söyledi. Serhat, "Sözleşmeli hububat üretimi için şirketimizce taahhüt alımları devam ediyor. Sözleşme yapan üreticilere gübre ve tohumları hemen verilmekte. Faizsiz ayni ve nakdi avans desteklerimiz devam edecek. Buğday ve arpa ekimini yapan ve yapacak olan üreticilerimizin 23 Kasım 2020 tarihine kadar sözleşme imzalamaları halinde ay sonunda ilk nakdi avansları ödenecektir. Türkşeker’in alım güvencesi ve fiyat garantisinden yararlanmak için sözleşme yapmak isteyen üreticilerimizin en kısa zamanda Pancar Bölge Şefliklerimize müracaat etmeleri gerekiyor" dedi.

Ziyarette Türkiye Şeker Fabrikaları Grup Müdürü Ekrem Polat, Ereğli Şeker Fabrikası Ziraat Müdürü Abdullah Yurdaşer, Karapınar Ziraat Bölge Şefi Remziye Yiğit de bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyalı raket, İspanya'da gururumuz oldu
Konyalı raket, İspanya'da gururumuz oldu
Başsavcı ve KTO Başkanı'ndan Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret
Başsavcı ve KTO Başkanı'ndan Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret