Türk medyasında yeni bir ses: Ajans Bizim

Türk medyasında yeni bir ses: Ajans Bizim

Türkiye genelinde alanlarında uzmanlaşmış 200'e yakın gazeteci tarafından kurulan Ajans Bizim, gazetecilik ilkelerine göre yapacağı habercilikle ülke genelinde ses getirmeyi hedefliyor

11 Mart 2021 - 20:27

Türkiye’nin yeni haber ajansı Ajans Bizim yayına başladı. Ajans Bizim, 200’e yakın serbest gazetecinin bir araya gelmesiyle kuruldu. Habercilikte yeni bir yaklaşımı hedefleyen Ajans Bizim, gazeteciliğin temel ilkelerine uygun faaliyet gösteren bir haber ajansı olacak.

Ajans Bizim yönetiminin yeni oluşuma yönelik yaptığı açıklamaya göre, kadrosunda, ajansçılık ve basının her alanında uzmanlaşmış gazetecilerin bulunduğu Ajans Bizim’in bu deneyimle teknik altyapısının da oluşturulduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Bir yılı aşkın süredir devam eden hazırlıklar, dört aydır süren kapalı devre yayın tamamlandı. Ajans Bizim, dışa açık yayına bugün (10 Mart 2021) başladı.

Ajans Bizim, içeriğini bir süre ücretsiz sunacak. Bu hizmetinden yararlanmak isteyen kuruluşlar, [email protected] adresinden başvurabilecekler. 

Habercilikte yeni bir yaklaşımı hedefleyen Ajans Bizim; gazeteciliğin temel ilkelerine uygun faaliyet gösteren bir haber ajansı olacak.

Serbest çalışan gazetecileri bir araya getiren ulusal ve uluslararası geniş bir haber ağı oluşturacak.

Abonelerine, politikadan ekonomiye, yargıdan savunmaya, dış haberlerden diplomasiye, eğitimden bilim ve teknolojiye, sağlıktan çevreye, spordan kültür sanata, turizmden modaya, yerelden küresele hayatın tüm alanlarından, haber olan her şeyi ulaştıracak. 

Ajans Bizim; özgün dijital altyapısı üzerinden basın-yayın organları ile kurum ve kuruluşlara abonelik yöntemiyle haber servisi yapacak.

Türkiye’de ilk kez uygulanan; abonelik gelirlerinin serbest gazeteciler arasında eşit paylaşımına dayalı bir sistemle içerik üretecek.

Deneyimli muhabir ve editörlerden oluşan kadrosunda genç gazetecilere yer ayıracak. Bu yaklaşımla ana akım medyada yer bulamayan yetenekli gazetecilere de mesleğe adım atma fırsatı verecek.

Rutin ve özel haberciliğin yanı sıra rapor ve araştırma dosyaları hazırlayacak.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Yeniden Refah Partisi bayramlaştı
Yeniden Refah Partisi bayramlaştı