Türk Kızılay Meram Şubesi’nden telafi eğitimine destek

Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek

Türk Kızılay Meram Şubesi, Yeşiltekke Köyü'nde ilkokul öğrencilerine hediye ettiği eğitici setlerle telafi eğitimine katkı sağlıyor

24 Haziran 2021 - 19:30

Türk Kızılay Meram Şubesi Gönüllüleri, telafi eğitimine destek olmak amacıyla Meram İlçesine bağlı Yeşiltekke Köyü’nde okuyan ilköğretim öğrencilerine eğitici akıl ve zeka oyunları, Kızılay’ı anlatan hikaye ve boyama kitapları ile yaz döneminde akademik başarılarına destek olacak eğitsel materyaller hediye etti.

Etkinliğe Meram Kaymakamı Resul Çelik ile Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca da eşlik etti. Yaptığı konuşmada Kaymakam Çelik, Türk Kızılay Meram Şubesine teşekkür ederek, insana ve tüm canlılara hizmet sunan, sivil toplum kuruluşlarına ve bu kuruluşların faaliyetlerine katkıda bulunmayı vicdani yükümlülük olarak benimsemiş gönüllü, farkındalık sahibi mezun bireylerin de Yeşiltekke Köy Okulu'ndan yetişeceğine inandığını söyledi.

Türk Kızılay Meram Şube Başkanı Mustafa Aydın da Türk Kızılay olarak, "toplumun geleceği olan gençlere yapılacak katkıların, dünyanın geleceğine yapılan yatırımdır" anlayışından hareketle, başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere farklı paydaşlar ile eğitimi destekleyen iş birlikleri kurduklarını kaydetti. Aydın, "İyiliğin amiral gemisi Kızılay’ın bağışlarını ülkemizin aydınlık geleceği olan gençlere yönlendiriyoruz. Ve şundan eminiz ki, eğitimine destek verdiğimiz her birey, ülkemizin ve dünyanın geleceğini değiştirecek, hayatı daha da güzelleştirecektir” dedi.

Telafi eğitimine destek etkinliğinin sonunda öğrencilere simit ve ev yapımı hamburger ikram edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Yeniden Refah Partisi bayramlaştı
Yeniden Refah Partisi bayramlaştı