Türk Kızılay’ı 153 yaşında

Türk Kızılay’ı 153 yaşında

Türk Kızılay Meram Şube Başkanı Aydın, 153. yıldönümünde herkesi Kızılay gönüllüsü olmaya davet etti

11 Haziran 2021 - 16:30

Türk Kızılay’ın 11 Haziran 1868 yılına uzanan kuruluş öyküsü, Türk Kızılay Meram Şubesi tarafından Tantavi müzesinde yapılan etkinlikle kutlandı. Etkinliğe İhsan Özkaşıkçı İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri de katıldı. Sinevizyon gösterisi yapılan etkinlikte öğrencilere Kızılay’ın temel ilkeleri anlatıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Türk Kızılay Meram Şube Başkanı Mustafa Aydın, “Dünyanın sayılı, bölgesinin ise en güçlü insani yardım kuruluşu olan ve 153 yılı geride bırakan Kızılay, yardımseverlerin her geçen gün artan desteği ile ihtiyaç sahiplerinin umutlarını yeşertmeye devam edecektir" dedi.

Koronavirüs salgını döneminde immün plazma yöntemiyle tedavide katkılar sağlayan Kızılay’ın, bu tedavi yönteminin yaygınlaşması, toplumumuz tarafından benimsenmesi için çalışmalar yaptığını ifade eden Aydın, Kızılay’ın, binlerce hastanın bağışlanan immün plazmalarla iyileşmesine katkı sağladığını, yaşanabilecek yeni salgın dalgalarına yönelik de biobankalar oluşturduğunu dile getirdi.

"İyiliğin amiral gemisi, merhamet çınarı" olarak nitelendirdiği Kızılay'ın milletin desteğiyle faaliyetlerini arttırarak devam ettirdiğini ifade eden Aydın, "Toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi önemli görevler üstlenen ve birçok konuda da öncü olan Kızılay; sağlık, sosyal yardım, gençlik ve eğitim alanlarında da hizmetler sunuyor. Kızılay, koronavirüs salgını döneminde de yardımlarıyla zor duruma düşen vatandaşın yanında yer aldıyor" ifadelerini kullandı.

Aydın, içerdiği teknolojik yenikliklerle hem dijital bir sistem hem de sosyal ağ özellikleri taşıyan Kızılay Gönüllü Yönetim Sistemi gonulluol.org üzerinden yeni gönüllülerin kayıtlarının devam ettiğini belirterek, Meram halkını Meram Şubesi'nin gönüllüsü olmaya davet etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde