Türk Büro-Sen Mesut Özden’e yeniden görev verdi

Türk Büro-Sen Mesut Özden'e yeniden görev verdi

Türk Büro Sen Konya Şubesi'nin 7. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Mevcut Başkan Mesut Özden, seçime katılan bütün delegelerin oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi

24 Ekim 2021 - 17:50

Kamu-Sen Konfederasyonu çatısı altında sendikal faaliyetlerini sürdüren Türk Büro Sen Konya Şubesinin 7. Olağan Genel Kurulu Muhasebeciler Odası çok amaçlı toplantı salonunda geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi.

Genel Kurula Türk Büro Sen Genel Başkan Yardımcıları Bayram Ali Oymak, Vedat Ulu, Türk Enerji Sen Genel Başkan Yardımcısı Selamet Eryiğit, Kamu-Sen’e bağlı sendikaların Konya şube başkanları, MHP Selçuklu İlçe Başkanı Süleyman Savran ve STK’ların başkan ve temsilcileri ile Türk Büro-Sen Konya Şubesi delegeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Divan Kurulu oluşturuldu.

Seçimde ilk konuşan mevcut başkan Mesut Özden, “Kamuda yaşanan sendikal ayrımcılık bir an evvel son bulmalı. Atamalarda tek kriter liyakat ve ehliyet olmalıdır. Devlette devamlılık esastır. Bu sebeple atamalarda benden olan değil, ehil olan tercih edilmelidir. Aynı şekilde kamu çalışanları da sendikal tercihlerini bu şekilde yapmalı ve hiçbir baskıla boyun eğmemelidir" dedi.

Türk Büro Sen Genel Başkan Yardımcısı Bayram Ali Oymak ise “Kamu-Sen 6. dönem toplu görüşme masasına memurlar için oturdu. Ama memurlar için istediğimiz istekler devre dışı bırakıldığı içinde, Kamu-Sen o masadan kalktı. Ve tepkisini gösterdi. İnşallah masaya yetkili bir sendika olarak oturmak için gece-gündüz çalışarak üye sayımızı çoğaltacağız, etkili ve yetkili sendika olarak her kesime göstereceğiz. Son toplu sözleşme masasında memur adına elde edilen kazanımların altında Kamu-Sen’in imzası vardır. Kamu-Sen’in üye sayısı 460 bine yaklaşmıştır. Bugüne kadar o kadar baskı ve mobbinge karşı üye sayımız hiçbir zaman azalmamıştır. Birlik ve beraberlik içinde üye sayımızı yükselterek tekrar verdiğimiz yetkileri bir bir geri alacağız. Konya Şubemizin 7. Olağan genel kurulu hayırlı olsun" diye konuştu.

Konuşmaların ardından yönetim ve denetim kurulu raporları okundu ve ibrası gerçekleştirildi. Daha sonra tek liste ile girilen seçimde katılımcı delegeler oylarını kullandı. Türk Büro-Sen Konya Şubesinin mevcut başkanı Mesut Özden, katılımcı delegelerin oylarını alarak yeniden başkanlığa seçilirken, güven tazeledi.

Türk Büro-Sen Konya Şubesi 7. Olağan genel kurulu aile fotoğrafları çektirilerek son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı