"Turizmde yeni markalar oluşturmalıyız"

"Turizmde yeni markalar oluşturmalıyız"

TÜRSAB Konya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Karahan, Gelecek Partisi Karatay İlçe yönetiminin ziyaretinde Konya turizminin gelişmesi için yeni markalar oluşturmak gerektiğini vurguladı

29 Eylül 2021 - 13:20 - Güncelleme: 29 Eylül 2021 - 13:45

Gelecek Partisi Karatay İlçesi Başkanı Seyit İbrahim Durmuş ve yönetim kurulu üyeleri, Turizm Haftası nedeniyle TÜRSAB Konya Bölge Temsil Kurulu (B.T.K.) Başkanı Özdal Karahan ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette Konya turizminin gelişimi ve yeni markaların oluşturulması konuşuldu.

TÜRSAB Konya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Karahan, GP Karatay ilçe yönetiminin ziyaretinden memnun kaldıklarını belirterek, “Turizm Haftası nedeniyle ziyaret etmeniz bizleri mutlu etti. Turizmi bilen ve içinde olan bir başkanınız olması önemli. Konya turizminin gelişmesi adına güzel işler yapabiliriz. Karatay İlçesi ve bölgesi turizmin kalbidir. Hz. Mevlana’nın bulunduğu bölgedir. Bu bakımdan oldukça önem arz ediyor. Hz. Mevlana’yı anma törenlerinde yeni anlayışlarla, turizmde yeni markalar oluşturmalıyız. Şehrimizi yönetenlerle birlikte yapacağımız çalışmalarla turizmi geliştirebiliriz. Çünkü bu potansiyel şehrimizde vardır. Bunun yanında şehrimiz Konya, dünya turizmi içinde önemli bir yerdedir. TÜRSAB olarak, şehrimizin turizm gelirinin artmasıyla ekonomik anlamda da daha fazla gelir elde edebiliriz. Yeter ki ortak akıl ve projelerle şehrimizin turizmini geliştirerek, yeni markalar oluşturabilelim. Bundan şehrimiz ve sektör temsilcileri ekonomik anlamda kazançlı çıkar” dedi.

TURİZMİN GELİŞMESİ ADINA YAPILACAK ÇALIŞMALARA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

GP Karatay İlçe Başkanı Seyit İbrahim Durmuş da TÜRSAB yönetimin ve turizm sektörünün Dünya Turizm Gününü kutlayarak, “Turizmde siyaset üstü bir anlayış geliştirilmelidir. Siyasi bakılmamalıdır. Konya turizminin gelişmesi adına yapılacak çalışmalarda da bu anlayışla hareket edilmelidir. TÜRSAB Konya Bölge Temsil Kurulunun ve şehrimizde bütün kurumlarımızın turizmi geliştirecek çalışmalarına elimizden gelen her türlü katkıyı vermeye de devam edeceğiz. TÜRSAB yönetiminin, TÜRSAB’a bağlı olan turizm ve seyahat acentalarının ve şehrimiz turizm sektörünün Dünya Turizm Gününü kutluyoruz” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Son 24 saatte 207 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti
Son 24 saatte 207 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti