Turizm emekçilerine yardımeli uzandı

Turizm emekçilerine yardımeli uzandı

Eskişehir Turizm Birliği Başkanı Deniz Demir, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Valiliği ile yaptığı görüşmeler sonucunda Pandemi döneminde işsiz kalan turizm çalışanları için bir kampanya başlattı. Kampanya sonucunda işsiz kalan turizm emekçilerine 500 gıda kolisi dağıtıldı. Ayrıca turizm çalışanlarının elektrik ve doğalgaz faturaları da ödendi.

17 Aralık 2020 - 00:15

Eskişehir Turizm Birliği Başkanı Deniz Demir, Pandemi nedeniyle işsiz kalan turizm emekçilerine destek vermek için harekete geçti. Turizm emekçilerine destek olmak için bir kampanya düzenlemek için Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile irtibat kurdu. Büyükşehir Belediyesi ve Valilik’in desteğini alan Demir, Eskişehir Aşçılar Derneği, Cassaba Modern ve Metro’nun da desteğini alarak destek kampanyası için çalışmalarına başladı. 

Kampanya ile kısa sürede 500 yardım kolisi işsiz kalan turizm çalışanlarına ulaştırıldı. Ayrıca kampanya dahilinde işsiz turizm çalışanlarının elektrik ve doğalgaz faturaları da ödendi. Konu hakkında Tourism Today’e konuşan Eskişehir Turizm Birliği Başkanı Deniz Demir, “Pandemi döneminde işsiz kalan turizm emekçilerimiz için Büyükşehir Belediyesi ve Valiliğimizin desteklerini de alarak tüm Türkiye'ye örnek olacak bir kampanya başlattık. Şu ana kadar 500 gıda kolisi dağıtarak turizm emekçisi arkadaşlarımızın elektrik ve doğalgaz faturalarının ödenmesi sağlandı. Böyle bir çalışma ile işsiz turizm çalışanlarına bir nebze olsun destek verebildiysek ne mutlu. Hizmet ve turizm sektörümüzün geleceği için turizm emekçileri çok önemli bir yer tutuyor. Onların sektörde kalmalarını sağlamalıyız” dedi. 

Deniz Demir ayrıca geçen sene şehir inovasyon ödülü alan Konuk Pedal Projesi ile  başvuru yaptıkları Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar Ödülleri’ne başvurduklarını belirterek, “Ödül alınması durumunda alınacak olan hibe tutarı; turizm ve hizmet sektöründe çalışan ve şu an gerçekten zor durumda olan turizm emekçilerine bağışlanacaktır” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatteki koronavirüs vakası 17 bine yaklaştı
Son 24 saatteki koronavirüs vakası 17 bine yaklaştı
Samancı: Konya'ya 18 yılda 60 milyar TL yatırım yaptık
Samancı: Konya'ya 18 yılda 60 milyar TL yatırım yaptık