TÜBİTAK’ın İHA Yarışmasına Konya’dan 4 okul gidiyor

TÜBİTAK'ın İHA Yarışmasına Konya'dan 4 okul gidiyor

TÜBİTAK tarafından düzenlenen Döner Kanat ve Sabit Kanat kategorilerinde liseler arasında düzenlenen İHA Yarışması'na Konya'dan 4 okul katılmaya hak kazandı

29 Haziran 2020 - 16:04

TÜBİTAK tarafından Döner Kanat ve Sabit Kanat kategorilerinde düzenlenen Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasında Konya’yı temsil edecek okullar belli oldu.

TÜBİTAK Danışma ve Değerlendirme Kurulu tarafından yapılan değerlendirmede 75 ve üzeri puanı alan takımlar, İHA geliştirme teşviki almaya hak kazandı. Konya'dan da Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Selçuklu Hocacihan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Seydişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Özel Konya Sistem Koleji'nin başvurularının gerekli şartları taşıdığı belirtildi.

TÜBİTAK tarafından yapılan açıklamada, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Gaziantep Alleben Göleti'nde 16-20 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmada her bir kategoride birincilere 20.000 TL, ikincilere 15.000 TL ve üçüncülere 10.000 TL ödül verileceği; yine her iki kategoride 5.000 TL mansiyon ödülü ile 6.000 TL TUSAŞ Özel Ödülünün verileceği de ifade edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aktif hasta sayısı artmaya devam ediyor
Aktif hasta sayısı artmaya devam ediyor
"İhtiyaç doğmasa parti kurulmazdı"