Tuba Erkol’un çocukları olayı anlattı

Tuba Erkol'un çocukları olayı anlattı

Konya'da boşanma davası açtığı eşi tarafından bıçaklanarak hunharca öldürülen Tuba Erkol'un çocukları korkunç olayı anlattı. Çocuklar. annelerini geri istediklerini göz yaşlarıyla anlattı

05 Eylül 2019 - 15:58

Konya’da uzaklaştırma kararı aldığı eşi tarafından çocuklarının gözü önünde 46 bıçak darbesiyle öldürülen Tuba Erkol’un çocukları konuştu. Olay anında yaşadıkları vahşeti anlatan talihsiz çocuklar, annelerini babalarının elinden kurtaramadıklarını söyledi.

Konya merkez Karatay ilçesinde, 22 Ağustos tarihinde meydana gelen olayda 3 çocuk annesi 37 yaşındaki Tuba Erkol, şiddet gördüğü için uzaklaştırma kararı aldığı eşi tarafından 46 yerinden bıçaklandı. Vahşet esnasında çocuklarından yardım isteyen talihsiz kadın, ölmemek için direnmesine rağmen 46 bıçak darbesine dayanamayarak olay yerinde can verdi.

“UYANMASAYDINIZ ÇÖPE ATACAKTIM”

Anneleri gözlerinin önünde babaları tarafından katledilen talihsiz kardeşler, olay anında yaşadıkları vahşeti anlatı. Annesinin kendisine seslendiğini duyan ve yanına giden 13 yaşındaki Burak Erkol, babasının, annesini bıçakladığını ve engellemeye çalıştıklarını ifade etti.

Babalarını durduramadıklarını dile getiren Burak Erkol, “Olayı görünce babamı yere düşürdük. O sırada annem kaçtı. Biz kapıları tuttuk. Babam annemi yakalayıp ardı ardına yine bıçaklamaya başladı. Olay sonrasında bizi bindirdiği arabada 'Aslında annenizi uyurken öldürecektim, sizin haberiniz olmayacaktı. Annen bağırmasaydı bir şey yoktu’ dedi ve bizi hızlıca götürdü. Baba ne olur ambulansı arayalım dedik ama o ‘Hayır o ölecek. Siz uyanmasaydınız, onu öldürüp çöpe atacaktım. Kimse bulamayacaktı’ dedi. Onun en ağır cezayı, gerekirse idam cezası almasını istiyorum” diye konuştu. 

ÇOCUKLARI BIÇAK ZORUYLA GÖTÜRMÜŞ

Olay yerinden 2 çocuğunu alarak uzaklaşan Bekir Erkol, Burak ve Talha Erkol’u bıçakla tehdit ederek, babaannelerinin evine götürdü. Kendilerini ölümle tehdit ederek götürdüğünü ifade eden 11 yaşındaki Talha, “Müşerref, annemi dışarı çıkarmaya çalıştı ama annem merdivenlerin orada bayılmıştı. Babam gelip tekrar bıçaklamaya başladı. Karşı komşumuz Müşerref’i aldı, bize de ‘yardım istemenize gerek yok anneniz öldü’ dedi. Bizi bıçak zoruyla götürdü. Arabada bize ‘okuyun adam olun’ dedi. Babaannemlere gittiğimizde kanlı ellerini yıkadı. Babaannem de bizim üstümüzü değiştirdi. Bir şey görmediniz diye tembihledi” dedi. 

“SON KEZ ÖPMEK İSTEDİK İZİN VERMEDİ

Kız kardeşi komşularına kaçınca abisiyle beraber olay yerinde kalan küçük Talha, annesinin yanına gitmek istese de babası izin vermedi. Gözlerinin önünde ölen annelerini son kez öpmek istediklerini aktaran Talha Erkol, “Annemiz orada öldü. Onun yanına gidip öpmek istedim ama izin vermedi. Sizi de öldürürüm diyerek bizi oradan götürdü. Korktuğumuz için bir şey diyemedik. Annemizi öpemedik” şeklinde konuştu. 

Annesini kolundan tutarak dışarı çıkarmaya çalışan 9 yaşındaki Müşerref ise, “Biz koşup baktığımızda annemin etrafı kandı. Ben çekmeye çalıştım ama babam bıçağı anneme saplamaya devam etti. Abimler babamı düşürünce ben annemi kolundan tutup dışarı çıkardım, merdivenden inecekken annem yere düştü, kafası yarıldı. O adamın ölmesini istiyorum, annemi istiyorum” ifadelerini kullandı.

“KARDEŞİMİ MAHALLE BASKISINA KURBAN VERDİK”

Kardeşi Tuba Erkol’un defalarca boşanmak istediğini, ancak mahalle baskısı nedeniyle boşanmalarını istemediklerini dile getiren abi Derviş Ceran ise şöyle konuştu:

“Elim bir olay sonucunda maalesef Tubamızı kaybettik. Kardeşim defalarca boşanmak istemesine rağmen her seferinde bir şeyler oldu ve boşanamadı. Bundan 2-3 ay önce bir boşanma davası açmıştı, fakat bu dava bir şekilde geri çekildi. Biz biraz da mahalle baskısı nedeniyle geri durduk. Çocukların var, bir evin, bir yuvan var dedik. Bunlar yüzünden maalesef kardeşimizi mahalle baskısına kurban verdik. Bir insan evliliğini devam ettiremiyorsa ısrar etmenin bir anlamı yokmuş. Polis uzaklaştırılması verildikten 3 gün sonra kardeşim katledildi. Bu süreçte hiçbir tedbir alınmadı, bizim de tedbirsizliğimiz oldu ve bu cinayet işlendi.”

‘Kardeşimi çok acı bir şekilde kaybettik’ diye konuşan Ceran, “ O gün çok canice şeyler yaşanmış. Bu cinayetin tasarlayarak işlendiği gayet bariz. İnsanlar dikkatli olmalı. Bir kadın huzursuzsa oraya asla gönderilmemeli. O kişiyle tüm bağlarının koparılması, gerekirse şehir dahi değiştirilmesi lazım. Biz yandık ama inşallah insanlar tedbirleri alırlar ve yavrularını kurtarırlar. Onun aldığı her bir nefes bize acı, adalete güveniyoruz” diye konuştu.

EV GİRİLECEK DURUMDA DEĞİL

Kardeşinin katledildiği evin her yerinde kan izleri olduğunu ve eve girmeye cesaret edemediklerini ifade eden abi Derviş Ceran, “Evin her yerinde kan izleri vardı. Duvarlar, tavan, televizyon kan olmuştu. Tubamız kendini can havliyle dışarı atmış, o sırada kendini kaybetmiş. Buna rağmen o cani durmamış ve kendini kaybetmiş kardeşime saldırmaya devam etmiş. Kızımızın verdiği ifadede kardeşim kan kusarak ruhunu teslim etmiş. Ev şu an girilmeyecek vaziyette. Evde seri katilin işlediği suçları anlatan bir kitap bulduk, bu kitabı okuyun diye çocuklara vermiş” dedi. 

“ANNESİNİN İSMİ KIZINDA YAŞAYACAK”

Yaşanan olayın ardın Tuba Erkol’un 3 çocuğunun da isim ve soyisimlerinin değiştirilmesi kararı aldıklarını aktaran aile, küçük kızları Müşerref’e ise annesinin adı olan Tuba isminin verileceğini dile getirdi. Bekir Erkol’un ailesinden hiçbir ismi anmak istemediklerini belirten Derviş Ceran, “Kızımızın ismi eskiden Müşerref’ti, Tuba Gül olarak değiştireceğiz. Tubamız her zaman içimizde yaşayacak ama onun bize bir emaneti var, o ismiyle yaşayacak. İnşallah biz küçük Tubamıza sahip çıkacağız. Mahkeme sürecinden sonra da bu durumu resmiyete kavuşturacağız” şeklinde konuştu.

Zafer SAMANCI - HABERTÜRK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karapınar Ziraat Odası, çiftçilerle hasat alanlarını inceledi
Karapınar Ziraat Odası, çiftçilerle hasat alanlarını inceledi
Beyşehir su sporları turizmine açılıyor
Beyşehir su sporları turizmine açılıyor