TSYD Tesisleri’nde büyük zorbalık

TSYD Tesisleri'nde büyük zorbalık

TSYD Başkanı Oğuz Tongsir, Haliç Üniversitesi’nden gelen 10 kişilik güvenlik ekibinin, koronavirüs salgını nedeniyle kapalı olan spor salonunun kapılarını kırdığını belirtti

09 Ağustos 2020 - 21:47 - Güncelleme: 10 Ağustos 2020 - 00:21

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Başkanı Oğuz Tongsir, dernek binasında yer alan spor salonunun kapılarının, Haliç Üniversitesi’nden gelen bir grup tarafından kırıldığını duyurdu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapıp, yardım isteyen Tongsir, “4 aydır TSYD'ye bir kuruş kira ödemeyen Haliç Üniversitesi bu yetmezmiş gibi bugün 10 kişilik güvenlik ekibiyle Levent tesislerine bir baskın düzenlemiş ve pandemi nedeniyle kapalı olan spor salonunun kapısının kilitlerini kırmıştır. Türkiye Spor Yazarları Derneği İstanbul'un göbeğinde dağ kanunu uygulamaya kalkan Haliç Üniversitesi ve adamları karşısında asla sessiz kalmayacaktır. Meslektaşlarımızı, üyelerimizi ve ülkedeki tüm medyayı göreve davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

KAPININ ÖNÜNDE NÖBET TUTUYORLAR

Öte yandan Haliç Üniversitesi'nden tesislere gelen güvenlik görevlilerinin, kırdıkları spor salonunun kapısının önünde nöbet tutmaya devam ettiği ve TSYD'de bulunanlar tarafından fotoğraflarının çekilmesinin ardından, bu fotoğrafları tehdit yoluyla sildirdikleri belirtildi. 

oguz-001.jpg

2-20200809193826.jpg

YENİÇAĞ GAZETESİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ağır hasta sayısı 1.456’ya ulaştı
Ağır hasta sayısı 1.456’ya ulaştı
Baroya yeniden aday olan Aladağ yönetimini açıkladı
Baroya yeniden aday olan Aladağ yönetimini açıkladı