Tozoğlu’ndan "Konya’ya yeni huzurevi yapılsın"...

Tozoğlu'ndan "Konya'ya yeni huzurevi yapılsın" önerisi

İYİ Parti Konya İl Başkanı Tozoğlu, kapasitesi dolan huzurevinin artık taleplere cevap veremediğini belirterek, Konya'ya yeni bir huzurevi ihtiyaç olduğunu belirtti

21 Kasım 2019 - 16:03 - Güncelleme: 21 Kasım 2019 - 16:32

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, Konya Huzurevi'nde kapasite dolduğu için müracaatların geri çevrildiğini, bu nedenle yeni bir huzurevine ihtiyaç olduğunu söyledi.

Son yıllarda belirli yaşın üstünde, özellikle bakıma ve ilgiye muhtaç vatandaşların huzurevlerine müracaat ederek, kalan yaşamlarını rahat geçirmek istediklerini, ancak Konya Huzurevine yapılan müracaat sayısının artması nedeniyle devlet kontrolündeki huzurevinin kapasitesi fazlasıyla dolduğunu ifade eden Tozoğlu, huzurevine yapılan müracaatların geri çevrildiğini söyledi.

Tozoğlu, "Elbetteki vatandaşlarımızın huzurevlerine ihtiyaç duymadan aile ortamında ve sıcaklığında yaşamlarının son dönemini geçirmeleri makul ve beklenen bir durumdur. Ancak bir şekilde devletin bakım ve gözetimine ihtiyaç duyan yaşlılarımızı devletin yer olmaması sebebiyle geri çevirmesi sosyal devlet ilkesi ile bağdaşmamaktadır. Bu hassasiyetlerle devletimiz gereğinde hayırsevelerin de destekleriyle şehrimizde modern ve geniş kapasiteli bir huzurevi inşa etmeli ve bakıma ihtiyaç duyan yaşlılarımıza en güzel şekilde hizmet etmelidir" dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Tozoğlu, konunun takipçisi olacaklarını kaydetti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti'de nöbet değişimi
AK Parti'de nöbet değişimi
"Meram'da Kış" yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu