TORKU kendi mayasını üretti

TORKU kendi mayasını üretti

TORKU, kendi ürettiği maya ile yaptığı tüketicinin damak tadına sundu

06 Şubat 2020 - 18:12 - Güncelleme: 06 Şubat 2020 - 21:45

TORKU, gıda ürünlerine bir yenisini daha ekledi.

Türkiye'nin ve Konya'nın yerli markası TORKU, kendi tesislerinde ürettiği maya ile hazırladığı yoğurdu piyasaya sundu. "Herşeyiyle bizim" sloganıyla çıkan yoğurt, tüketiciden de tam not aldı.

Konuyu, twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyuran PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, "Endüstriyel yoğurtların mayalarının tamamının ithalatla yurt dışından temin edildiği ülkemiz pazarında, yoğurdun mucidi milletimizin huzuruna kendi tesislerimizde üretilmiş maya ile hazırlanmış her şeyi ile bizim #Torku yoğurdumuz ile çıkmanın gururunu yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yeni ünetim yoğurdun tanıtımı için bir de kısa tanıtım filmi hazırlandı. TORKU'nun amaç ve hedeflerinin vurgulandığı tanıtım filminde, "Memleket için çalışmak, bu topraklar ve değerlerine sahip çıkmaktır. Bir çiftçi kooperatifi markası TORKU olarak, bu amaç doğrultusunda yüzde 100 yerli üretim yapmanın hassasiyeti ve azmi ile çalışıyoruz. Konya Gıda ve Tarım Üniversitemiz ile birlikte yürüttüğümüz Türk Lezzetleri projesi çerçevesinde yoğurdumuzun mayasını kendimiz üretmeyi başardık. Lezzeti yemek kültürümüzün birikiminden, mayası Anadolu'dan. Afiyet olsun. Sofranıza layık olmak için çalışmaya devam edeceğiz" ifadeleri yer aldı. 
KONYAOLAY

YORUMLAR

  • 4 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti'de nöbet değişimi
AK Parti'de nöbet değişimi
Vali Özkan'dan
Vali Özkan'dan "tedbir" uyarısı