TGS yeni genel merkez yönetim kurulu belirlendi

TGS yeni genel merkez yönetim kurulu belirlendi

Gökhan Durmuş Genel Başkan seçildi.

07 Ekim 2019 - 06:06 - Güncelleme: 07 Ekim 2019 - 06:18

Türkiye Gazeteciler Sendikası’nın (TGS) 22. Olağan Genel Kurulu "Gazetecilerin Gücü" şiarıyla İstanbul’da toplandı. İki gün sürecek genel kurulda TGS’yi gelecek dönemde yönetecek genel merkez yöneticileri belirlendi. 
''Gazetecilerin daha iyi yaşaması için çalışacak'' 
TGS yeni genel merkez yönetim kurulu belirlendi
Gökhan Durmuş'un Genel Başkan seçildiği yönetim şu şekilde oluştu:
İpek Yezdani 
Mustafa Kuleli
Demet Çulha
Ozan Yurtoğlu
İlkay Akkaya
Öte yandan TGS İzmir Şubesi delegasyonundan; Yavuz Özkaya TGS Genel Merkez Disiplin Kurulu Asil Üyeliğine, Kader Ergin TGS Genel Merkez Disiplin Kurulu Yedek Üyeliğine, TGS İzmir Şubesi Başkanı Halil İbrahim Hüner de TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş ile TÜRK-İŞ delegeliğine seçildi.
TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri ve TEKSİF Genel Başkanı Nazmi Irgat Divan Başkanlığı, İzmir delegasyonu üyeleri Aylin Süphandağlı ve Esra Kapar da Divan Kurulu Üyeliklerine oy birliğiyle seçilerek görev yaptı. Yaptığı açılış konuşmasında medya üzerindeki ağır tehdit ve baskıları vurgulayan TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş, ‘Basın, Yayın ve Gazetecilik’ iş kolundaki tüm çalışanların iş, ücret güvencelerini arttırmak, çalışma koşullarını iyileştirmek için mücadele edeceklerini vurguladı. Durmuş, “Medyada insanca çalışma düzenini kuracağız” demişti 
TÜRK-İŞ VE DİSK BAŞKANLARI GENEL KURULDA
Delegelerin yanı sıra kongreye çok sayıda sendika başkanı da katıldı. TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri ve TEKSİF Genel Başkanı Nazmi Irgat, delegelerin oy birliği ile Divan Kurulu Başkanı seçildi. Basın-İş Genel Başkanı Savaş Nigar, TOLEYİS Genel Başkanı Cemail Bakındı, Kristal-İş Başkanı Genel Bilal Çetintaş, DİSK Gıda İş Genel Başkanı Seyit Aslan da genel kurulda hazır bulundu. Ayrıca Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) Genel Merkez Yöneticisi Hakkı Zariç, Basın Konseyi Genel Sekreteri Mustafa Eşmen, İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen, Kıbrıs Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir, TEKSİF Danışmanı Faruk Büyükkucak da kongreye katılarak TGS’ye dayanışma mesajlarını sundu. Kongreye katılamayan Avrupa Gazeteciler Federasyonu (EFJ) Başkanı Mogens B. Bjerregard da gönderdiği video ile Kongreyi selamladı: “Türkiye’deki zorlu şartlarda bu kadar başarıya imza atabilmenizi takdirle karşılıyoruz. Avrupa Gazeteciler Federasyonu olarak sizi desteklemek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” 
Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Kurulu, bugün yapılan seçimle son buldu seçim sonunda İzmir TGS Başkanı  Halil İbrahim Hüner Türk-iş temsilciliğine getirildi . Halil İbrahim Hüner Anadolu dostu olarak biliniyor.

KONYAOLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Selçuk Üniversitesi’nden yerli tohumda dev adım
Selçuk Üniversitesi’nden yerli tohumda dev adım
Meram'da tapular dağıtılıyor
Meram'da tapular dağıtılıyor