TGF’nin çalışma programı Kıbrıs’ta hazırlanıyor

TGF'nin çalışma programı Kıbrıs'ta hazırlanıyor

TGF'nin Kıbrıs'ta yaptığı toplantıda İnternet Medyası Yasası'nın çıkmamasının basının sorunlarının temel sebebi olduğu ve sorunların yetkili makamlara tekrar iletilmesi kararı çıktı

24 Kasım 2021 - 11:46

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Ekim ayındaki Genel Kurulunun ardından ilk toplantısını Kıbrıs’ta gerçekleştirdi.

Kıbrıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Reşat Akar’ın misafiri olarak yavru vatan Kıbrıs’a giden federasyon yöneticileri, yaptığı toplantıda federasyonun çalışma programını hazırladı.

Toplantıda Türk basınının sorunları ve çözüm önerileri ele alındı. Dijitalleşme süreci içerisinde basılı gazete, televizyon ve radyoların artan maliyetler karşısında yaşanan zorluk ve mücadelesinin Türk basınını zor bir sürece sokmasının temel sebepleri değerlendirilen toplantıda konuyla ile ilgili gerekli müracaat ve isteklerin yetkili kurumlara bir kez daha iletilmesi hakkında karar alındı. Ayrıca İnternet Medyası Yasası'nın bir tülü çıkmaması ve kapsamının nasıl olacağının belli olmaması ise sorunların artarak devam ettiğinin bir göstergesi olarak yorumlandı.

Toplantıda ayrıca, TGF’nin Başkanlar Konseyi toplantıları ve içeriği, 25. Yıl kutlama etkinlikleri, hazırlıklarının yapılmaya başlandığı AB projeleri, teşkilatlanma çalışmaları gündem maddelerini oluşturdu.

Çok verimli geçen toplantıda Kıbrıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Reşat Akar, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Uluslararası İlişkiler Başkanlığına getirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı