Teknoloji bağımlılığının zararları anlatıldı

Teknoloji bağımlılığının zararları anlatıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve Çumra Anadolu Lisesi işbirliğiyle “Teknoloji Bağımlılığı ve Televizyon Bağımlılığı” konulu online konferans düzenlendi

20 Mayıs 2021 - 14:39 - Güncelleme: 20 Mayıs 2021 - 15:11

Çumra Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin katıldığı programda konuşan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Şahin, teknoloji bağımlılığı hakkında detaylı bilgi verdi.

Şahin, konuşmasında teknolojinin ne olduğu ve teknoloji bağımlılığının nasıl başladığını anlattı. Teknoloji bağımlılığı tanı ve göstergelerine de değinen Şahin, teknoloji bağımlılığının olumsuz sonuçları, davranışsal bozukluklar, TÜİK araştırma sonuçları, uygun olan ve olmayan teknoloji kullanımlarının sonuçları hakkında bilgi verdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İletişim Uzmanı Dr. Serkan Ökten ise konuşmasında televizyon bağımlılığının tanımını ve belirtilerine değinerek televizyon bağımlılığının etkileri ve sonuçları, televizyon bağımlılığı tedavisi ve bu konuda alınması gereken önlemler hakkında detaylı bilgi verdi. Ökten konuşmasını televizyon bağımlılığının geleceğine değinerek sonlandırdı. Teknoloji ve televizyon bağımlılığı hakkında toplumsal farkındalığın arttırılmasının amaçlandığı program okul öğretmenlerinden Melek Tokgöz’ün koordinatörlüğünde katılımcıların sorularının cevaplanması ile son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek