Tarhan: Konyaspor’u rantçılara teslim etmeyiz

Tarhan: Konyaspor'u rantçılara teslim etmeyiz

Anadolu Kartalı Konyaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Tarhan, yapılacak kongrede yeniden aday olmayacağını açıklayan Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk ve yönetimine sahip çıkarak, "Konyaspor'u rantçılara bırakmayız" dedi

28 Temmuz 2020 - 10:31 - Güncelleme: 28 Temmuz 2020 - 11:04

Anadolu Kartalı Konyaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Ahmet Tarhan yazılı bir açıklama yaparak, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile gerçek Konyaspor taraftarlarını kulübe sahip çıkmaya davet etti.

Konyaspor’un da Başkan Hilmi Kulluk’un da sahipsiz olmadığını belirten Tarhan, “Hilmi Kulluk başkanımız 7 Ağustos’ta yapılacak genel kurulda aday olmayacağını, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’la yaptığı görüşmeden sonra açıkladı. Bizim duyumlarımıza göre Konya’nın şehremini olan Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur   İbrahim Altay, Hilmi Kulluk’un bu kararına saygı duymakla beraber, görev alma konusunu yeniden gözden geçirmesini rica etmiş. Evet, Konyaspor bu şehrin en önemli markalarından birisi, Konya’nın dünyaya açılan penceresidir. Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Altay, Konyaspor’un var olan 50 locasını iş adamlarına satıp Konyaspor için gelir kaynağı sağlayabilir. Bilindiği üzere kulüpler pandemiden dolayı ve yayıncı kuruluşun ödemelerde yaptığı sıkıntılar nedeniyle büyük bir mali sıkıntı ile karşı karşıya kalmışlardır. Dolayısıyla bu yükün altında ezilmişlerdir. Zaten Başkan Hilmi Kulluk ve yönetimi ceplerinden önemli paralar vererek Konyaspor’un lige tutunmasında önemli bir pay sahibi olmuşlardır. Bunu da inkar edersek insanların haklarını gasp etmiş oluruz” dedi.

Anadolu Kartalı Konyaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Ahmet Tarhan, Süper Lig’deki kulüplerin loca satışlarından önemli bir gelir elde ettiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Loca satışları konusunda belediye başkanları kulüplere bu anlamda destek veriyorlar. Konya Büyükşehir Belediye Başkanının da yapması gereken bu. Bu şehri yönetenler Konyaspor’a bugün değil de ne zaman destek verecekler? Uğur Başkan mutlaka bu konuda elini taşın altına koyacaktır ve Hilmi Kulluk’un göreve devam etmesi için gerekli desteği sağlayacaktır. Aksi taktirde bunun hesabını veremezler. Konyaspor bu şehrin önemli bir gerçeğidir ve bu gerçeği kimse görmemezlikten gelemez. Konyaspor bizim vazgeçilmezimiz ve yaşam biçimimiz.”

Tarhan, Hilmi Kulluk’un görev almamasının Konyaspor’u 50 yıl geriye götüreceğini savunarak, şöyle devam etti:

“Abartmıyorum, Konyaspor asrın başkanını buldu, ancak olur olmaz eleştirilerle kendisini yıprattık. Hilmi Kulluk’un Konyaspor başkanlığını bırakması sadece Konyaspor için değil, şehir için de büyük kayıp olur. Zira Hilmi Kulluk ve Kulluk ailesi onurlu, helal ile haramı bilen bir aile. Bundan kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın. Konyaspor’un vakıf olduğunu, tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğunu bilen bir insan. Yemeyen, yemediği gibi yedirmeyen birisidir Hilmi Kulluk. Kendisinden önceki dönemleri göz önüne getirmekte yarar var. Konyaspor’da hem görev yapan hem de storları işleterek, para kazanan yöneticileri gördük. Hilmi Kulluk, ne yaptı? Kulübün gelirlerini kişilere değil, kulübe kazandırdı. Ahmet Şan döneminde kulübün kanını emen rantçı kesimin gelirleri kesilince her fırsatta kuduz köpekler gibi saldırdılar. Gerçek taraftarlar bunları biliyor. Ancak, şunu bilmeleri gerekir ki, bu kulübün gerçek sahipleri olan bizler Konyaspor’u asla bu rantçıların ve mamacıların kucağına bırakmayacağız. Konyaspor bizim kırmızı çizgimiz ve yumuşak karnımızdır. Tatlıcak Tesisleri Hilmi Kulluk Başkanın uzun süredir gösterdiği çaba neticesinde Konyaspor’a kazandırılmıştır. Yine Kayacık Tesisleri modern ve Avrupa standartlarında bir tesis haline getirilmiştir. Böyle özverili bir başkanın görevi bırakması Konyaspor açısından büyük kayıptır, dolayısıyla da süreci titizlikle takip ediyoruz. Rantçı kesime asla Konyasporu teslim edemeyiz, bunun için elimizi değil başımızı taşın altına sokarız. Bizim kendini değil, kulübünü büyüten başkanlara ihtiyacımız var.”

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • bayram öztürk
    10 ay önce
    doğruları söylediniz teşekkür ederim hilmi kulluk gibi bir başkan daha gelmez liğde kaldıysak başkanımızın dürüstlüğü ve samiyeti etkendir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı