Tapu işlemlerinde yeni dönem

Tapu işlemlerinde yeni dönem

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Altınay, 2020 yılından itibaren tapu işlemlerinin tapu müdürlüklerine gitmeye gerek kalmadan e-devlet üzerinden gerçekleştirilebileceğini kaydetti

23 Aralık 2019 - 15:56 - Güncelleme: 23 Aralık 2019 - 16:07

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, önümüzdeki yıldan itibaren tapu işlemlerinin e-devlet üzerinden yapılabileceğini söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın konu ile ilgili çalışma başlattığını dile getiren Altınay, tapu senedi, ipotek belgesi, taşınmazın tapu kaydı ve hisseli taşınmaz tapu kayıtlarının, yeni yılın ilk yarısından itibaren tapu müdürlüklerine gitmeden e-devlet uygulaması üzerinden alınabileceğini kaydetti.

Altınay, konu hakkında yaptığı yazılı açıklamada, şu bilgilere yer verdi:

”Mevcut 4 belge resmi geçerlilikleri olabilmesi için tapu müdürlüklerinden alınıyordu. e-devlet'e dâhil edilecek işlemlerle vatandaşlar, tapu müdürlüklerine işlem başvurusunda bulunmaya gerek kalmadan elektronik ortamda resmi belgelerini temin edebilecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2020 Cumhurbaşkanlığı Programı çerçevesinde bu konuda bir çalışma başlattı. Çalışma tamamlandığı takdirde yürürlüğe girecek" dedi.

Konya Emlakçılar Odası olarak hem esnafın, hem de vatandaşın yanında olarak yol göstereceklerini bildiren Altınay, yeni sistem ile ilgili çalışmaları yakında takip ettiklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pençe-Kaplan Operasyonu'nda çatışma: 1 şehit
Pençe-Kaplan Operasyonu'nda çatışma: 1 şehit
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti