SUT Bilgilendirme Toplantısı Konya’da yapıldı

SUT Bilgilendirme Toplantısı Konya'da yapıldı

Konya'da düzenlenen Sağlık Uygulama Tebliği toplantısına eczacılar yogun ilgi gösterdi

03 Kasım 2019 - 15:34 - Güncelleme: 03 Kasım 2019 - 16:38

Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) Bilgilendirme Toplantısı TEB 5. Bölge Konya Eczacı Odası ev sahipliğinde, oda konferans salonunda Konya, Hatay ve Karaman illerinden çok sayıda eczacının katılımıyla Konya’da gerçekleştirildi. SUT Bilgilendirme toplantısına eczacılar yoğun ilgi gösterdi.

SUT Rehberi Grubu Üyeleri Ecz. Ahmet Özçavuşoğlu, Ecz. Seyyan Sönmez Ateş, Dr. Ecz. Nojdar Gonca Bozkurt, Ecz. Zeynep Sönmez, Ecz. Melek Karaman ve Ecz. Ali Erdem'in anlatımlarıyla SUT Bilgilendirme Toplantısı 1-2 Kasım 2019’da TEB 5. Bölge Konya Eczacı Odası konferans salonunda eczacıların yoğun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

SUT Bilgilendirme Toplantısı Konya Eczacı Odası Başkanı Ecz. Adem Açıkgöz’ün açılış konuşmasıyla start aldı. Daha sonra SGK İlaç Mevzuatı Şube Müdürü Dr. İ. Tuncay Alkan yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Tıp’ın gelişmesi çok hızlı devam ediyor. Onun için eczacılarımız özellikle SUT ve Protokole dikkat etmelilerdir. Değerlendirmelerini ve takiplerini bu iki husus üzerinde yapmalılardır” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından SUT Bilgilendirme toplantısına geçildi. Toplantının ilk gününde Ecz. Ahmet Özçavuşoğlu (İlaç Alım Protokolü), Ecz Ali Erdem (ANTİ-TNF), Ecz. Zeynep Sönmez (SUT Ekleri), Ecz. Seyyan Sönmez Ateş (Göz İlaçları) konularında katılımcılara bilgiler aktarırken, ilk günkü toplantı soru-cevap şeklinde son buldu.

SUT Bilgilendirme toplantısının ikinci gününde ise Dr. Ecz. Nojdar Gonca Bozkurt (MEDULA SUT ilişkisi ve Omalizumab), Ecz. Ali Erdem (ICD-10 KODLARI), Ecz. Seyyan Sönmez Ateş, Endikasyondışı kılavuz, Ecz. Ali Erdem Hepatit, Ecz. Melek Karaman Konya Kesintileri konularında bilgiler aktardı. SUT Bilgilendirme Konya Toplantısı tüm konularla ilgili soru-cevap bölümüyle son buldu.

Konya Eczacı Odası Başkanı Ecz. Adem Açıkgöz, “Odamız ev sahipliğinde gerçekleştirilen Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) Bilgilendirme toplantısı hem bizim açımızdan, hem de eczacılarımız açısında çok verimli geçmiştir. SUT Bilgilendirme toplantısında bizlere bilgilerini aktaran SUT Rehberi grubu üyeleri Ecz. Ahmet Özçavuşoğlu, Ecz. Seyyan Sönmez Ateş, Dr. Ecz. Nojdar Gonca Bozkurt, Ecz. Zeynep Sönmez, Ecz. Melek Karaman ve Ecz. Ali Erdem'e odam ve eczacılar adına teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Basın vakfı tesisleşmeye start verdi
Basın vakfı tesisleşmeye start verdi
Ahiler Altay'ı ziyaret etti
Ahiler Altay'ı ziyaret etti