Sungur’dan zarif siyaset sözü

Sungur'dan zarif siyaset sözü

Partisinin Konya İl Teşkilatınca gerçekleştirilen ocak ayı divan toplantısına katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Sungur, siyasete zarafet getireceklerini söyledi

27 Ocak 2020 - 14:46

Yeniden Refah Partisi (YRP) Konya İl Teşkilatının ocak ayı il divan toplantısı partinin İl binasında yapıldı. Toplantıya YRP Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Başkanı Bahattin Sungur, Bölge Koordinatörü Topel Yıldız, İl Başkanı Mustafa Özerdem, İl Yönetimi, İlçe Başkanları ve Gençlik Kolları ile partililer katıldı. YRP Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Sungur, partisinin Konya İl Teşkilatında yaptığı konuşmada; yanlış politikalar nedeniyle ülkemizde adaletin yeterince sağlanamadığını, eğitim sisteminin çöktüğünü, ekonominin dibe vurduğunu ve aile kurumunun adeta dinamitlendiğini ileri sürdü.

YRP Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem ise Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın 21 Şubat’ta Konya’ya geleceğini belirterek bu tarihe kadar bütün ilçelerde teşkilatlanma çalışmalarının tamamlanacağını bildirdi. Köylü, çiftçi, esnaf, emekli, çalışan, çalışmayan her kesimin ekonomik durumdan, her gün gelen zam ve vergilerden şikâyetçi olduğunu kaydeden Özerdem, “Emeğinin karşılığını alamayan vatandaşlarımız, evinin geçimini sağlayamadığı için bugün mutsuz yarın için de umutsuzdur.”  şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’DE FARK 4 KAT!

Avrupa ülkelerinde birbirine yakın olan milletvekili maaşları ile öğretmen maaşları arasındaki farkın ülkemizde 4 katına çıktığına dikkat çeken Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Sungur, bunun adil olmadığını kaydetti. Millî Görüş’ün asıl görevinin milletle devleti barıştırmak olduğunu anlatan Sungur, “Onca parti varken niye yeni bir parti kurduğumuz soruluyor. Faturalar çoğalıyor, vergiler artıyor, bunun yanında gelirimiz düşüyor. Ağız tadımız bozuluyor. Aile kurumu çöküyor. Kısaca, ülkemiz iyi idare edilmiyor. Durum böyle olunca Erbakan olup yollara düşmemiz gerekti.” dedi.

SİFTAHSIZ KAPATILIYOR

Birçok iş yerinin siftah etmeden kapandığı ülkemizde, vergilerin, faturaların artmasına rağmen “enflasyon düşüyor” açıklamasının neye göre yapıldığının merak konusu olduğunu kaydeden Sungur, her üç gençten birinin işsizlikle boğuştuğunu söyledi. Konuşmasında Milli Eğitim ve Üniversite konusuna da değinen Sungur, son dönemde 6-7 kez Milli Eğitim Bakanı değişikliği yapılmasının eğitim yapımızı özetlediğini anlattı. Sayısı 207’ye ulaşan üniversitelerimizin dünya sıralamasında ilk 500’e girememesinin de çok acı olduğunu vurgulayan Sungur, “Yeni üniversiteler açarak işsizlik beş yıl daha öteleniyor!” şeklinde konuştu.

YANLIŞ EĞİTİM SİSTEMİ

41 bin kişinin üniversiteye giriş sınavında sıfır çektiğini hatırlatan Sungur, tepkisini “Üç aylık bir eğitimle tuvaletini nere yapacağına kadar birçok şeyi köpeğe öğretebilirken, 12 yılda gençlerimizin sınavda 1 puan alacak seviyeye getirilememesi çok kötü. Bu, bizim insanımızın geri zekalı olduğundan değil, sistemin yanlışlığından kaynaklanmaktadır.” sözleriyle dile getirdi. Çocukları ilkokuldan itibaren kabiliyetlerine göre takip ederek hangi alanda başarılıysa o yönde yetişmesini sağlayacaklarını da anlatan Sungur, “Biz kim ne üretiyorsa yanında olacağız. En önemlisi de siyasete zarafet getireceğiz.” ifadesini kullandı.

 ‘AHLÂKLA YIKAYACAĞIZ’

Ruhlarına dokunulmadan yetiştirilen gençleri sistemin birer asi haline getirdiğine dikkat çekerek, helal ve haramı bilen nesiller yetiştirmek gerektiğinin altını çizen YRP Genel Başkan Yardımcısı Sungur, “Savcı Selim Kiraz’ı şehit eden gencin anne babası inançlı insanlardı. Ama sistem o genci bu hale getirdi.” dedi.  Uyuşturucu kullanım yaşının hızla düştüğünü de hatırlatarak, bunun; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Okul çevresinde görülen uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir…” sözlerinden de anlaşıldığını kaydeden Sungur, “Bu müfredatla, bu kafayla sorun çözülmez. Bizler neslimizi temiz ahlâkla yıkayacağız” dedi.

 ‘DIŞA BAĞIMLI OLDUK!’

Tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yeten ülkemizin yanlış politikalarla; ithalatçı hale getirildiğini belirterek, “Bizim iktidarımızda çiftçi ve sanayici nasıl desteklenir göreceksiniz.” diyen Sungur, “Tohumu; bizden su talep eden İsrail’den, eti; ezeli düşmanımız Sırbistan’dan alarak tarım ve hayvancılığın merkezi köylerimiz boşaltıldı. Avrupa’nın en büyük üretim tesislerine sahip olmamıza rağmen şekeri Rusya’dan ithal eder hale geldik. Zaten zor durumda olan üreticimizi Sayın Cumhurbaşkanımız ithalatla tehdit ediyor. Biz bu işi tersine çevireceğiz. Üreticimizi destekleyeceğiz.”

‘AİLE DE DİNAMİTLENDİ!’

İstanbul sözleşmesine işaret ederek, yanlış yönetimin aileyi de dağıttığını ileri süren Sungur sözlerini şöyle tamamladı: “Araç içinde sigara içen vatandaşı gördükten sonra sağlığımızı düşünerek kanun çıkaran Cumhurbaşkanımız, 30 yaşına kadar evlenemeyen gençlerimizi de arayıp sebebini soruyor mu? Komşuluk bitti. Akrabalar arasındaki bağlar koptu. Siyonizm’in 5 bin 700 yıllık planı var, ama bizim yarın için bir planımız yok. ‘Sıfır sorun’ sloganıyla çıkılan yolda ‘sıfır komşu’ noktasına geldik. Dış politikamız günübirlik değişiyor. Güçlü devletlerin dış politikası tren rayları gibidir. Yöneticiler değişse de yol değişmez.”

‘YARINLARDAN UMUTSUZ’

YRP Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem ise vatandaşlarımızın her alanda dertli olduğunu belirterek, “Köylü, çiftçi, esnaf, emekli, çalışan ve çalışmayan her kesim ekonomik durumdan, her gün gelen zam ve vergilerden şikâyetçi. Emeğinin karşılığını alamamaktan, evinin geçimini sağlayamadığı için bugün mutsuz yarın için de umutsuzdur.”  dedi. Sadece ekonomik anlamda değil sosyal ve ahlaki yozlaşmadan da vatandaşımızın dertli olduğunu ifade eden Özerdem, “Bu konuda şikayetçi olan sadece vatandaş değil hükümet yetkililerimiz de ahlaki çöküntüden mustarip. Halbuki hükümet şikâyet mercii değil icraat mevkiidir. Hükümetimiz de bu ahlaki çöküntünün farkında, ama hatalarının farkına varıp gereken icraatları yapmalarını bekliyoruz. İnşallah biz iktidara geldiğimizde aileyi temellerinde yıkmak için çıkartılmış olan İstanbul Sözleşmesi gibi kanunları kaldıracağız ve toplumumuzu fabrika ayarlarına getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

YRP Konya İl Teşkilatının ocak ayı divan toplantısı ilçe başkanları ve birim başkanlarının faaliyet raporunu açıklamasıyla sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Koca: Tünelin ucu göründü
Bakan Koca: Tünelin ucu göründü
Beyşehir'de kent estetiğini bozan binalara yıkım kararı
Beyşehir'de kent estetiğini bozan binalara yıkım kararı