SÜ Rektörü Aksoy’dan bayram mesajı

SÜ Rektörü Aksoy'dan bayram mesajı

SÜ Rektörü Prof. Dr. Aksoy, Kurban Bayramı'nın gönül köprülerini güçlendirmesini temenni ederek, İslam aleminin bayramını kutladı

29 Temmuz 2020 - 14:34

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Hazreti İbrahim ile başlayan kurban ibadetinin, aile ve toplum bütünlüğünü de pekiştirdiğini belirten Prof. Dr. Aksoy, “Öğrencilerimize, akademik ve idari personelimize, tüm İslam âlemine sevdikleriyle birlikte coşku dolu bayramlar dilerim” dedi.

Dinî günlerde, kardeşlik şuurunun tazelendiğini, birlik ve beraberlik duygusunun doruk noktasına ulaştığını dile getiren Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlar aynı zamanda gönül kazanmak için de önemli bir fırsattır. Bu imkânı en verimli şekilde değerlendirmemiz gerekir. Kırgınlıkların sonlandırılması ve büyüklerimizin duasını kazanmak için mübarek zaman dilimlerinin her anında sevgi köprüleri kurmalıyız. Eminim ki evlerimizde başlayan bu köprüler tüm dünyaya uzandığında yeryüzündeki sorunlar ortadan kalkacak, huzur hâkim olacak. Sevginin, hoşgörünün, kardeşliğin, vefanın, sadakatin, fedakârlığın simgesi olan Kurban Bayramının bize yüklediği sorumluluğu layıkıyla yerine getirmemiz gerekiyor. Çünkü bayram günlerinde akrabalarımıza, komşularımıza, ihtiyaç sahiplerine giderken attığımız her adım bize huzur ve bereket olarak yansıyacak. Bayramları huşu içinde idrak edebiliyorsak, kendimizi güvende hissedebiliyorsak, geleceğe dair planlar yapabiliyorsak bunu vatan uğruna can veren aziz şehitlerimize ve bu uğurda yaralanan gazilerimize borçluyuz. Bu vesileyle bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum. Bayramın, ülkemizle birlikte tüm İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Liyakatsiz kadroların yönetimine seyirci kalmayacağız"
Büyükşehir makam şoförü almak için ilana çıktı
Büyükşehir makam şoförü almak için ilana çıktı