SÜ Genç Yeşilay Topluluğunda hayatın şarjı bitmiyor

SÜ Genç Yeşilay Topluluğunda hayatın şarjı bitmiyor

Selçuk Üniversitesi Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu, ‘Hayatın Şarjı Bitmez’ adlı Telefonsuz hava sahası etkinliğini gerçekleştirdi

10 Ekim 2019 - 12:05

Selçuk Üniversitesi Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu, Selçuk Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan  Keykubad Köşkü önünde ‘Hayatın Şarjı Bitmez’ adlı Telefonsuz hava sahası etkinliğini gerçekleştirdi.

Öğrencilerin  yoğun ilgi gösterdiği yarışmalarda, öğrenciler çeşitli oyunlar oynayarak, hem eğlendi hem kaliteli vakit geçirdi. Yarışmacılara anahtarlık, kupa bardak, bileklik ve rozet gibi hediyeler dağıtıldı.

Proje hakkında bilgi veren Selçuk Üniversitesi Genç Yeşilay Topluluk Başkanı Halil Emre Şimşek,  “Teknolojinin insan hayatına getirdiği sayısız faydalar var. Ancak kişinin teknoloji kullanımı üzerinde kontrolünün kaybolması ve teknolojiyi ölçüsüz ve sınırsız kullanması çok ciddi zararlara sebep olabilir. İnternet ve teknoloji bağımlılığı diğer bağımlılıklarda olduğu gibi kişinin bağımlısı olduğu teknolojik ürüne ulaşamadığında yoksunluk yaşadığı bir durum olarak tanımlanmaktadır.  Bizler de Selçuk Üniversitesi Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu olarak ‘Hayatın Şarjı Bitmez’ adlı bir proje yazarak teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek istedik. Projemize destek veren Selçuk Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Şahin’e, Konya Yeşilay Şube Başkanı Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil, Yönetim Kurul üyeleri ve Şube Sorumlusu Gamze Yekebaşlı’ya desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz’’ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Partili Taboru, koronavirüse yenik düştü
İYİ Partili Taboru, koronavirüse yenik düştü
MMO Başkanı Altun'dan üniversite adaylarına öneriler
MMO Başkanı Altun'dan üniversite adaylarına öneriler