STK başkanları, Konya ekonomisi için buluştu

STK başkanları, Konya ekonomisi için buluştu

Konyalı iş adamları, Konya ekonomisini görüşmek ve sorunlara çözüm üretmek amacıyla bir araya geldi

27 Haziran 2019 - 14:08 - Güncelleme: 27 Haziran 2019 - 22:26

Konya iş dünyasının sivil toplum örgütleri, güncel ekonomik konuları ve Konya ekonomisini değerlendirmek üzere biraraya geldi.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, ASKON Başkan Yardımcısı İsmail Çiçek, ASRİAD Başkanı Mustafa Balta, DERSİAD Başkanı Musa Özkan, EKONOMİ KULÜBÜ Başkanı Osman Bağcı, GİV Başkanı Fatih Ceylan, İPEKYOLU Derneği Başkan Yardımcısı Olcay Ünlü, KOMTİMDER Başkanı Ahmet Yasin Bilen, KOMÜT Başkanı Şaban Topal, KONSİAD Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, SELSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Türkoğlu TÜMSİAD Başkanı Ahmet Serçe ve TÜRSİAD Başkanı Mahmut Çınar katıldı.

Toplantıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, “Konya iş dünyasının sivil toplum kuruluşları olarak bir araya gelerek, güncel ekonomik gelişmeleri ve Konya ekonomisini değerlendirdik. Sivil Toplum Kuruluşları, ülkenin ve toplumun değerlerini ön planda tutarak hareket ettiklerinde, Türkiye’ye büyük fayda sağlamışlardır. Konya’daki Sivil Toplum Kuruluşlarının dinamizmi ve diyaloğu da her zaman şehrimize ve ülkemize örnek olmuş, olumlu katkılar sağlamıştır.

Ülkemizin güvenliği ve refahı, ekonomik anlamda güçlü olmasından geçmektedir. Ülkemiz bu gücü, üretim ve ihracat ekseninde büyüyerek sağlayacaktır. Bu doğrultuda iş dünyası sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri olarak bizlere çok önemli görevler düşmektedir.

Konya, bir fırsatlar şehridir. Şehrimizin ekonomik anlamda kalkınması, ihracat oranı ve istihdamın artması için kentin dinamiklerini ve avantajlarını ön plana çıkarmalıyız. Amacımız, ortak aklı hakim kılarak şehrimizin çıtasını yükseltmektir. Önceliğimiz, sanayici ve işadamlarımızın talep ve ihtiyaçlarını belirlemek ve ticaretlerini geliştirmelerine katkı sağlamaktır” dedi.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
42 FETÖ silahlı terör örgütü üyesi daha deşifre oldu
42 FETÖ silahlı terör örgütü üyesi daha deşifre oldu
“Dersimize çok iyi çalıştık, çiftçinin sorunlarını çözmek için geliyoruz”
“Dersimize çok iyi çalıştık, çiftçinin sorunlarını...