"Sporseverlerin canını tehlikeye atmayın"

"Sporseverlerin canını tehlikeye atmayın"

Gelecek Partisi'nden yapılan açıklamada, maçların şifreli yayınlarla, kafe gibi yerlerde toplu olarak izlenmesinin, tehlikeye davetiye çıkaracağı vurgulandı

31 Mayıs 2020 - 15:04

Gelecek Partisi, 12 Haziran'da başlayacak Süper Lig ve 1. Lig maçlarının seyircisiz oynanacağını hatırlatarak, maçların şifreli yayın yapan platformlarda, özellikle 1 Haziran'da açılacak restoran ve kafelerde toplu olarak izlenmesine neden olacağını ve bunun da koronavirüs salgınındaki tehlikeye davetiye çıkaracağını açıkladı.

Gelecek Partisi Gençlik ve Spor Politikaları İzleme Kurulu Başkanlığı'ndan konu ile ilgili yapılan açıklamada, daha önce koronavirüs salgının artmaması amacıyla maçların şifresiz yayın ile ücretsiz izlenebilmesine olanak sağlanması için Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın uyarıldığı, ancak bu uyarının dikkate alınmadığı, bu ihmalin ise koronavirüste vaka ve ölüm sayısını artırabileceği vurgulandı.

Açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanı 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle restoran, cafe ve buna benzer yerlerin sosyal mesafe şartları kurallarına riayet edilmesi şartıyla açılacağını duyurdu. Öte yandan TFF, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun onayı almadan 12 Haziran itibarı ile Süper Lig Müsabaka programını ilan etti. Daha öncede maçların ücretsiz izlenebilmesine olanak sağlanması amacıyla, sosyal medyada #ŞifresizFutbol başlığıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı başta olmak üzere birçok kurumu uyardık. Sporseverlerin canlarının riske atılmasının yanlış olduğunu önemle vurguladık.

Bugün itibarı ile görülüyor ki bu uyarımızı ve tavsiyemizi başta Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere diğer sorumlu kurumlar dikkate almadı. Ne yazık ki spor müsabakalarının ŞİFRELİ olarak yayınlanacağını öğrenmiş bulunuyoruz.

Daha kaç kişinin kefelerde Covid-19 virüsüne yakalanacağını ve hayatını kaybedeceğini bilemiyoruz. Devlet birilerinin cebine para girecek diye inat ile yönetilmez. Hiç bir vatandaşımızın sağlığı ''yayın gelirlerinden" elde edilecek kazançtan önemsiz değildir. Bu konuda gerekli tedbirleri alması için Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerini ve diğer sorumlu kurumları derhal göreve davet ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Okullar 31 Ağustos'ta açılıyor
Okullar 31 Ağustos'ta açılıyor
Bakan Koca, son 24 saatin koronavirüs tablosunu açıkladı
Bakan Koca, son 24 saatin koronavirüs tablosunu açıkladı