"Spor basınının hedef gösterilmesini tehlikeli...

"Spor basınının hedef gösterilmesini tehlikeli buluyoruz"

TSYD Konya Şubesi, başarısız transferlerde Konya spor basınını suçlayan Konyaspor Kulübü'ne zehir zemberek bir açıklama yaptı. Açıklamada, talihsiz sözlerin gözden geçirilmesi istendi

07 Eylül 2021 - 14:00 - Güncelleme: 07 Eylül 2021 - 14:38

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi, Konyaspor Kulübü'nün transferlerle ilgili Konya'nın spor basınını suçlamasına tepki gösterdi.

TSYD Konya Şubesi, konu ile ilgili  basın açıklaması yaptı. Başarıyla sonuçlandırılamayan transferlerde spor basını emekçilerinin hedef gösterilmesinin tehlikeli olduğu vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Konyaspor Kulübü tarafından başarıyla sonuçlandırılamayan transfer girişiminin faturasını spor basınına çıkarma girişimini şaşkınlıkla izliyoruz. Kulüp tarafından yapılan ve spor basınının suçlu olarak lanse edildiği açıklamayı haddi aşan bir bildiri olarak yorumluyor ve kınıyoruz. Konya spor basını, şehrinin takımını her platformda korumuş ve kulüp menfaatlerini zarara uğratacak girişimlerde de hiçbir dönem bulunmamıştır. Mesleği gereği kamuoyuna en doğru bilgiyi aktarmakla yükümlü olan spor basını emekçilerimizin habercilik görevini yaparken kamuoyu önünde hedef gösterilmesini tehlikeli buluyoruz. Bu bağlamda Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şubesi yönetimi olarak Konyaspor Kulübü tarafından yapılan bu talihsiz açıklamanın yeniden değerlendirilmesini talep ediyor,  gereğinin yapılmasını ivedilikle bekliyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları anlatıldı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları...