Sosyal mesafeli YKS sınavı başladı

Sosyal mesafeli YKS sınavı başladı

Milyonlarca öğrenci, geleceklerini belirleyecek, YKS sınavına, koronavirüs tedbirlerine uyarak girdi

27 Haziran 2020 - 13:48

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), koronavirüs tedbirleri nedeniyle sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak başladı.

2 milyon 437 bin 119 adayın katılımıyla düzenlenen YKS'nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) 10.15'te başladı. Sınavda, binaya girişlerde sosyal mesafe uyarısı yapılırken, öğrencilere maske dağıtıldı, ellerini dezenfekte etmeleri istendi. Görevlilerin maskeyle gezme zorunluluğu olan sınavda öğrenciler istedikleri taktirde sınav sürecinde maskelerini çıkarabilecekler.

YKS sınavında, geçen yıl verilen 135 dakikalık süre, 30 dakika eklenerek 165 dakikaya çıkarıldı. Sınavda baraj puanı ise 170’e çekildi. Öğrenciler, Türkçe testinde 40, tarihten 5, coğrafyadan 5, felsefeden 5, din kültürü ve ahlak bilgisi veya ilave felsefe sorularından 5’er olmak sosyal bilimler testinde toplam 20, temel matematik testinde 40, fizikten 7, kimyadan 7 ve biyolojiden 6 olmak üzere fen bilimleri testinde de 20 soruyu cevaplayacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor, yine disipline sevk edildi
Konyaspor, yine disipline sevk edildi
Vaka sayısı 1000'in altına indi
Vaka sayısı 1000'in altına indi