Sorgun’dan çalışan gazetecilere kutlama

Sorgun'dan çalışan gazetecilere kutlama

AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, gazetecilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi için hükümet olarak çalışmalarının devam ettiğini söyledi

10 Ocak 2019 - 11:49

Ak Parti MKYK Üyesi Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, yayınladığı mesajla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nü kutladı.

”Halkımızı bilgilendirmek adına yer ve zaman gözetmeksizin fedakarca çalışan basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en samimi duygularımla kutluyorum" diyen Sorgun, mesajında gazetecilik mesleğinin zorluklarına dikkat çekti.

Sorgun mesajında, şu görüşlere yer verdi:

"Doğru, tarafsız  ve araştırmacı gazetecilik anlayışı çerçevesinde, kar kış, gece gündüz demeden çalışan, kimi zaman hayatlarını dahi tehlikeye atarak görevlerini yerine getirmenin gayretinde olan gazeteci arkadaşlarımız aynı zamanda kamusal bir görevi de yerine getirmektedirler.

Kamunun haber alma hakkının korumanın çabasında olan gazetecilerimiz çok önemli bir görevi ifa etmektedirler. Türkiye’nin yakın geçmişine baktığımız zaman Türk Basını’nın vesayetin ciddi baskılarına maruz kaldığını görmekteyiz. Ak Parti’nin iktidarda olduğu 16 yılda ise demokrasi, hak ve özgürlükler konusunda çok büyük reformlar yapılmıştır. Türk Basını da bu reformlar sayesinde ciddi anlamda rahatlamış ve nefes almıştır.

Basınımızın daha etkin çalışmalar yapması, basın çalışanlarımızın daha iyi şartlarda görevlerini yerine getirmeleri için hükümet olarak çalışmalarımız sürmektir. Demokrasinin vazgeçilmez bir parçası olan basınımın vefakar çalışanlarının  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar objektif gazetecilik adına çalışmalarında üstün başarılar diliyorum."

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronada bugünkü can kaybı 18, vaka bin 622
Koronada bugünkü can kaybı 18, vaka bin 622
Afyon kaplıcalarında korona denetimi
Afyon kaplıcalarında korona denetimi