Sokak hayvanları için watsapp grupları kurulacak

Sokak hayvanları için watsapp grupları kurulacak

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelge ile whatsapp üzerinden kurulacak iletişim grupları hayvanların beslenmesi için çalışacak

02 Mayıs 2020 - 15:06

Sokak hayvanlarının beslenme sorunu çözüme kavuşturuluyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan yeni genelgeye göre il ve ilçelerde Valilik ve Kaymakamlıklar "Hayvan Besleme İletişim (Whatsapp) grupları" oluşturacak.

İçinde Belediyeler, varsa Doğayı Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP), yoksa Tarım İlçe Müdürlüğü Temsilcisi ile STK'lar ve yerel hayvan koruma görevlileri olacak. Büyükşehir olmayan illerde İl Özel İdareleri de bu çalışmalara dahil edilecek. Mülki idare koordinasyonu altında yürütülecek çalışma kapsamında STK ve yerel hayvan koruma görevlileri ile tam koordinasyon, gönüllülerin gıda stoklarının yetmediği yerlerde yerel idarelerin gıda desteği vermesi, beslemelerin tam uyum içerisinde yürütülmesi sağlanacak.

Hayvanlarla ilgili süreçler daha önce DKMP ve belediyeler aracılığı ile yürütülüyordu. Artık İçişleri de Valilik ve Kaymakamlıkları devreye sokarak sürece dahil oldu.

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesinde koronavirüs nedeniyle alınan tedbirlerin sokak hayvanlarını olumsuz etkilememesi amacıyla ilgili kurumların koordineli olarak çalışacağı ve sokak hayvanlarının aç kalmasının önleneceği vurgulandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
42 FETÖ silahlı terör örgütü üyesi daha deşifre oldu
42 FETÖ silahlı terör örgütü üyesi daha deşifre oldu
“Dersimize çok iyi çalıştık, çiftçinin sorunlarını çözmek için geliyoruz”
“Dersimize çok iyi çalıştık, çiftçinin sorunlarını...