Sokağa çıkma kısıtlaması ve uzaktan eğitim geri geldi

Sokağa çıkma kısıtlaması ve uzaktan eğitim geri geldi

Erdoğan, yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitimin yıl sonuna kadar uzaktan devam edeceğini, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında uygulanacağını söyledi

17 Kasım 2020 - 19:46 - Güncelleme: 17 Kasım 2020 - 20:43

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınına ilişkin yeni tedbirlerin ele alındığı kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, merakla beklenen hafta sonunda sokağa çıkma kısıtlaması, yüz yüze eğitim ve restoranlara saat sınırlaması konularına açıklık getirdi.

Bilim Kurulu'nun dün aldığı kararlar bugün de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık ettiği Kabine toplantısında ele alındı. Kıbrıs ziyareti, İzmir depremi, ekonomi, yargı reformu gibi konulara da değinen Erdoğan, koronavirüsün yayılımını önleyecek yeni tedbirleri de açıkladı.

HAFTA SONLARI SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI UYGULANACAK

"Amacımız bir an önce ülkemizi bu salgın illetinden kurtararak hedeflerimize ulaşmaktır. Kabine toplantımızda yeni tedbirleri hayata geçirmeye karar verdik" diyen Erdoğan, tedbirleri şu şekilde açıkladı:

"Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.

Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.

65 yaş ve üstü için uygulanan sokak kısıtlaması 20 yaş altına da teşbih edilecek. Alışveriş merkezi, restoran, berber, kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10 ve 20:00 arasında olacak. Restoran ve kafelerde paket sistemine geçilecek.

Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak. Şehirlerdeki sigara içme yasağı sürecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Selçuk Üniversitesi'nde 46. yıl coşkusu
Selçuk Üniversitesi'nde 46. yıl coşkusu
Konya Opimpik veledromunun temeli atıldı
Konya Opimpik veledromunun temeli atıldı