Sokağa çıkma kısıtlaması iptal edildi

Sokağa çıkma kısıtlaması iptal edildi

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, hafta sonunda iki gün süreyle uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasını iptal ettiğini duyurdu

05 Haziran 2020 - 12:30

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gece İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan sokağa çıkma kısıtlamasını iptal etti. Erdoğan, hafta sonunda, 15 ilde 2 gün süreyle uygulanacak kısıtlamanın iptal kararını, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Açıklamasını, "Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım" cümlesiyle yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.

Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı.

Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Okullar 31 Ağustos'ta açılıyor
Okullar 31 Ağustos'ta açılıyor
Bakan Koca, son 24 saatin koronavirüs tablosunu açıkladı
Bakan Koca, son 24 saatin koronavirüs tablosunu açıkladı