Sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Koronavirüs ile mücadele amacıyla uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması çok yüksek riskli il olan Konya'da 56 saat sürecek

09 Nisan 2021 - 21:35

Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında yeniden gündeme gelen hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat 21.00 itibariyle başladı. Çok yüksek riskli iller arasında yer alan Konya'da kısıtlama cumartesi ve pazar günleri olmak üzere toplam 56 saat sürecek ve pazartesi saat 05.00'te sona erecek.

Sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında illerin risk durumuna göre, pazar günü ya da cumartesi ve pazar günü uygulanacak kısıtlamada, market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak, marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar ve kuru yemişçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebilecek. Cumartesi ve pazar günü ekmek üretiminin yapıldığı fırın veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak. Lokanta, restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerleri, cumartesi veya pazar günü 10.00-20.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebilecek. Online sipariş firmaları da cumartesi ve pazar günü 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebilecek.

İçişleri Bakanlığı, kısıtlama uygulanan günlerde vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için tüm tedbirlerin alındığını duyurdu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bine doğru düşüyor
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bine doğru düşüyor
Karatay protokolünden şehit ailesine bayram ziyareti
Karatay protokolünden şehit ailesine bayram ziyareti