Siz de Yeşilay Elçisi olun!

Siz de Yeşilay Elçisi olun!

Yeşilay Konya Şube Başkanı Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil, uyuşturucuya karşı topyekün mücadele etmek amacıyla Yeşilay Elçileri Projesi başlattıklarını, özellikle esnafların bu projeye destek olmalarını beklediklerini söyledi

14 Kasım 2019 - 11:53

Yeşilay Konya Şubesi Başkanı Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil, Konya'da uygulanan Yeşilay Elçileri Projesi ile esnafların uyuşturucu ve alkol bağımlılığı hakkında bilgi düzeylerini artırmayı ve esnaflar aracılığıyla yerel alanda toplumsal farkındalık oluşturarak, tehlike arz eden durumlara karşı önlem almayı amaçladıklarını söyledi.

Kadim bir gelenek olan Ahilikten gelen esnafların, bağımlılıkla mücadeleye katkı sağlamalarını amaçladıkları Yeşilay Elçileri Projesi'nin bağımlı olan ya da bağımlı olma riski taşıyan gençlerin yoğun olarak bulunduğu yerlerde, meslek gruplarının sokaklardaki uyuşturucu gerçeği ile mücadele becerisinden destek almak için böyle bir uygulama başlattıklarını dile getiren Büyükhelvacıgil, "Bu çerçevede kırtasiyeler, kafeler, restoranlar, internet kafeler, büfeler, kıraathaneler, giyim mağazaları ve bay / bayan kuaförlerine yönelik üniversite öğrencilerimizin ağırlıkta olduğu Genç Yeşilay üyeleri tarafından ziyaretler gerçekleştirilerek, esnaflarımızın Yeşilay Elçileri olmalarını öneriyoruz. Esnaflarımızla yapacağımız ortak çalışma ile toplumsal duyarlılığın artırılarak uyuşturucu kullanımının önlenmesi için çalışıyoruz" dedi.

Dr. Büyükhelvacıgil, Yeşilay Elçileri Proje ile ilgili şu bilgileri verdi:

"Bağımlılıklar konusunda hassasiyeti yüksek, herhangi bir bağımlılık sahibi olmayan, bu alanda mücadele bilinci yüksek, şube tarafından organize edilen, farkındalık artırıcı, eğitim ve değerlendirme toplantılarına aktif katılım sağlayan, iletişime açık, bulunduğu mahallede gençler başta olmak üzere mahallede ikamet eden kişilerle iletişimi kuvvetli, sosyal sorumluluk düzeyi yüksek, gönüllü çalışmalara yatkın kişilerle ilerliyoruz. Gelin Yeşilay Elçileri Projesinde gönüldaşlık edelim ve mahallemizin gençlerine sahip çıkalım. Halen bir Yeşilay Elçisi kapınızı çalmadıysa 444 19 20’i arayarak siz de Yeşilay Elçisi olabilirsiniz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vaka sayısı en fazla düşen iller arasında Konya yok
Vaka sayısı en fazla düşen iller arasında Konya yok
Beyşehir Karaburun Plajı tatilcileri bekliyor
Beyşehir Karaburun Plajı tatilcileri bekliyor