Silleliler, sıla-i rahim ile hasret giderdi

Silleliler, sıla-i rahim ile hasret giderdi

30 Eylül 2019 - 12:34

Silleyi Kalkındırma ve Tanıştırma Derneği’nin organize ettiği “Silleliler Buluşması” etkinliğinde, Silleliler hem sıla-i rahim yaptı, hem de eski günleri yad ederek gönüllerince bir gün geçirdi.

Silleyi Kalkındırma ve Tanıştırma dernek binasında gerçekleştirilen “Silleliler Buluşma“ etkinliği saygı duruşu ve İstiklal marşının hep birlikte okunmasıyla başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Mehmet Kılıçaslan, “Sillemiz 5000 yıllık tarih, sanat ve kültürü bünyesinde barındıran, çok önemli değerlerin bulunduğu, yüzyıllar boyu Müslüman ile gayrimüslimlerin bir arada kardeşçe yaşadıkları, sevgi, saygı ve hoşgörü temeline dayalı çok nadir bir yerdir. İşte bu kültürün yaşatılıp devam ettirilmesi ve gelecek nesillere aktarılması ve bugünkü dünyanın yaşam tarzına örnek teşkil etmesi açısında önemlidir. Sillemiz her geçen gün daha gelişerek ve büyüyerek ülkemizin ve Konyamızın çok önemli bir turizm merkezi olma yolunda süratli bir şekilde hızla ilerlemektedir. Dernek olarak bu etkinliğimizdeki hedefimiz Silleli hemşerilerimizi bir arada görmek, yeni  nesilleri birbirine kaynaştırmaktır” dedi.

Silleliler Buluşma etkinliğine davet üzerine her yıl katılan MHP Selçuklu İlçe Başkanı Güzide Çipan da bu tür etkinliklerin halk arasında birlik ve beraberliğinin göstergesi olduğunu belirterek, emeği geçenleri tebrik etti.

Protokol konuşmaların ardından Silleye özgü Sille gül şerbeti, Sille kurabiyesi, aşure ve Sille peksimeti davetlilere ikram edildi.

Etkinliğin sonunda ise Sille Barana Musikisi icra edildi. Etkinlik bir sonra ki sene buluşmak üzere son buldu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Bizi eleştirenlerin sorumluluk alma zamanı geldi"
Serkan Kırıntılı'nın menajerinden transfer açıklaması
Serkan Kırıntılı'nın menajerinden transfer açıklaması