Seydişehir HEM binasının yıkımına başlandı

Seydişehir HEM binasının yıkımına başlandı

Seydişehir Belediyesi, eskiyen ve işlevini yitiren kamu binalarının yıkımına devam ediyor. Son olarak Halk Eğitim Merkezi'nin kullandığı binanın yıkım çalışmalarına başlayan belediye, buradaki alanı yeşil alana dönüştürecek

17 Ekim 2018 - 12:33

Seydişehir’de uzun yıllar hizmet veren Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Düğün Salonunun yıkımına başlandı. Toplamda bin 912 metrekarelik alan yeşil alan olarak vatandaşların hizmetine sunulacak.

Yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, daha önce yıkım işlemleri tamamlanan İlçe Tarım Müdürlüğü binasının bin 290 metrekarelik alanı ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün bin 912 metrekarelik alanından oluşan toplam 3 bin 100 metrekarelik alanın halkın hizmetine yeşil alan olarak sunulacağını açıkladı.

İlçede uzun yıllar kullanılan emektar binaların yıkılarak sosyal ve yeşil alanlara dönüştürülmesi için istişareler yaptıklarını kaydeden Başkan Tutal, “Yaptığımız istişareler ve görüşmeler sonucu ilçemize sosyal yaşam alanı kazandırmaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımız oluşturduğumuz yeşil alanlarda huzurlu ve sağlıklı bir şekilde gönüllerince dinlenebilecek" dedi.

Binası yıkılan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Mahmut Esat Ortaokulunun yeni binasına taşınarak eğitimine burada devam edecek.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Son 24 saatte 207 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti
Son 24 saatte 207 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti