Seydişehir, AK Belediyeler arasında 9. oldu

Seydişehir, AK Belediyeler arasında 9. oldu

Ak Parti Genel Merkezinin hayata geçirdiği Ak Belediyeler değerlendirme sıralamasında Seydişehir Belediyesi 9. sıraya yerleşti

11 Ekim 2018 - 17:20

Türkiye genelinde Büyükşehir İlçe Belediyeleri arasında yapılan değerlendirme analiz sonuçlarına göre Seydişehir Belediyesi 227 Büyükşehir İlçe Belediyesi arasında ilk 10'a girdi.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, göreve geldikleri tarihten itibaren hizmetle dolu geçen çalışmaların meyvesini almaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Ak Belediyeler kimlik kartı analiz sonuçlarının açıklandığını kaydeden Başkan Tutal, "Kültürel Belediyecilik, Hizmet Belediyeciliği, Katılımcı Belediyecilik, Çevre Dostu Belediyecilik ve Sosyal Belediyecilik anlamında 5 kategoride yapılan hizmetlerin grafiklerinde Seydişehir Belediyemiz 227 Büyükşehir İlçe Belediyemiz  arasında 9. sırada yer aldı. Konya, İstanbul, Ankara ve diğer büyükşehir belediyelerimizin ilçe belediyeleri ile eş değer bir konumdayız. Türkiye genelinde Ak Parti Büyükşehir İlçe Belediyeleri arasında genel ortalama notu  40.11 iken Seydişehir Belediyemizin değerlendirme notu 64.22'dir" dedi.

Başkan Tutal, "AK Parti genel merkezinin hazırladığı Ak Belediyeler Kimlik Kartı uygulamalarında belediyecilik ile ilgili çalışmalarımızda ilçemiz Türkiye ortalamasının üzerinde. Bu başarı sadece benim ve ekibimin başarısı değil , bizlere güvenen ve teveccüh eden Seydişehirli hemşehrilerimin başarısıdır. Ak belediyecilik hizmet belediyeciliğidir. Toplumu kucaklayan, çevreyi kucaklayan bir anlayışla belediyecilik yapan bir anlayış içerisindeyiz. Hizmetlerimize birlik ve beraberlik içinde, kırsaldan merkeze kadar koordineli bir şekilde devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya'da Cuma namazı kılınacak camiler açıklandı
Konya'da Cuma namazı kılınacak camiler açıklandı
İyileşen hasta sayısı vaka sayısını geçti
İyileşen hasta sayısı vaka sayısını geçti