Şener: Çiftçinin ve esnafın sorunları giderek büyüyor

Şener: Çiftçinin ve esnafın sorunları giderek büyüyor

Karatay İlçe Teşkilatı ile ilçedeki vatandaşların, esnafların ve çiftçilerin sorunlarını dinleyen CHP Konya Milletvekili Şener, hükümetin esnafın ve çiftçinin sorunlarını bir an önce çözmesi gerektiğini söyledi

21 Eylül 2021 - 14:07

CHP Karatay İlçe Başkanlığının düzenlediği çiftçi, esnaf ve mahalle muhtarları ziyaretleri programına katılan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, ziyaretlerde sorunları dinleyerek, esnafın ekonomik sorunlarının çözümüyle birlikte, çiftçilerin girdi maliyetlerinin yüksekliğinin önüne geçilmesini istedi.

CHP Karatay ilçenin programına CHP Karatay İlçe Başkanı Refik Serttaş, ilçe yönetim kurulu üyeleri, CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, ilçe kadın kolları ile İl ve Karatay ilçe gençlik kolları katıldı. Programda Karatay İlçesi'ndeki mahalle muhtarları ziyaret edildi. Esnaflarla ve çiftçiler görüşülerek sorunları hakkında bilgi alındı.

Ziyaretleri değerlendiren CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, “Karatay ilçemizle birlikte mahalle muhtarlarını, çiftçileri ve esnafları ziyaret ederek, soruları hakkında bilgi aldık. Karşılaştığımız durum iyi değildir. Esnafların ekonomik sorunları derinleşiyor. Çiftçilerimiz de girdi maliyetlerinin yüksekliğinden ve ürünlerini değerince satamadığından şikâyetçidir. Özellikle Konya Ovası'nın susuzluk sorunu giderek büyüyor. Bunun yanında gübre fiyatlarının aşırı yükselmesinden kaynaklı çiftçilerimizin zarar etmektedir. Bu sorunlara acil bir çözüm bulunarak, girdi maliyetlerinin önüne geçilmelidir. Diğer taraftan Karatay ilçemizdeki besiciler yem fiyatlarının pahalılığından yana dertlidirler. Etin kilosunun 45-46 lira olması gerekirken, 42-43 liraya alınıyor olmasından zarar ediyorlar. Gelinen noktada esnafımızın durumu oldukça vahimdir. Birikmiş borçlarıyla birlikte kredi çekerek ayakta kalmaya çalışıyor. Normalle dönülmesiyle esnaflarımızda bir hareketlenme görülmesine rağmen, yeterli olmadı. İktidar ülkemizin sorunlarını çözmesi yerine, suni gündemlerle halkımızı oyalamaktadır” dedi.

Karatay ilçesi olarak halkın sorunlarını takip etmek için sahalarda olduklarını kaydeden CHP Karatay İlçe Başkanı Refik Serttaş da “Halkımızın, çiftçimizin, besicimizin, esnafımızın durumunun iyi olmadığı ortadadır. Türkiye’nin gerçek sahibi ve efendisi hakiki üretici olan köylü olduğuna, göre köylümüze ve çiftçimize sahip çıkılmalıdır. İktidar ülkemizin sorunları çözmenin yerine, oyaladığını görüyoruz. Ülkemizin her alanda bir rahatlamaya ihtiyacı vardır. CHP olarak halkımızın sorunlarının çözümünün takipçisi olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları anlatıldı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları...