Selçuklu Belediyesi’nden esnafa 1000 TL’lik yardım

Selçuklu Belediyesi'nden esnafa 1000 TL'lik yardım

Pandemi desteği kapsamında belediye kiracısı olan esnaflardan 2020 yılı borçlarında indirime giden Selçuklu Belediyesi şimdi de kapalı olan kahvehane, okul servisi ve kantin işletmecilerine bin TL yardımda bulundu

21 Mart 2021 - 13:08

Selçuklu Belediyesi, pandemi sürecinde zor günler geçiren esnafa destek vermeye devam ediyor. Vatandaşların Vefa Sosyal Destek Ekipleriyle yardımına koşan, maske, mesafe ve hijyen tedbirleri ile virüs mücadelesini sürdüren Selçuklu Belediyesi, zor durumdaki esnafa maddi anlamda katkıda bulunuyor.

Selçuklu Belediyesi daha önce Belediye Encümeninin aldığı 578 nolu kararla belediye kiracısı olan esnaflardan 2020 yılı Nisan ve Mayıs aylarında kapalı oldukları dönemin kiralarını almamıştı. İki aylık dönemde bir milyon 32 bin 24 TL’den vazgeçen Selçuklu Belediyesi, kalan 10 aylık kira bedelinde de indirime gitti. Selçuklu Belediyesi kiracısı olan park ve spor salonlarında bulunan büfeler, seyyar büfeler, düğün salonları, çay ocağı, kahvehane, lokanta, eczane ve diğer kiralık yerlerden toplamda bir milyon 236 bin 47 TL’lik alacağından vazgeçti. Selçuklu Belediyesi iki aylık kira almama ve yaptığı indirimle birlikte esnafa 2 milyon 268 bin 71 TL yardımda bulundu.

278 ESNAFA BİN TL NAKDİ DESTEK

Selçuklu Belediyesi bu yardımın yanı sıra Konya Esnaf Odaları Birliği ile imzaladığı protokol kapsamında halen kapalı bulunan kahvehane, okul servisi ve kantin işletmecilerine işletme başı bin TL’lik nakdi yardım yaptı. KONESOB tarafından belirlenen 278 esnafın hesabına 278 bin TL’lik ödeme gerçekleştirildi.

BAŞKAN PEKYATIRMACI: “PANDEMİ SÜRECİNDE DE ESNAFIN YANINDAYIZ”

Her dönemde olduğu gibi pandemi sürecinde de esnafın yanında olduklarını belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösteren koronavirüs salgınından esnaflarımız olumsuz anlamda etkilendi. Kanun gereği kapalı kalan esnaflarımız vatandaşların da sanal alışverişe yönelmesi ile birlikte daha çok zarar gördüler. Biz de Selçuklu Belediyesi olarak bir nebze esnafımızın yarasına merhem olması için maddi destekte bulunuyoruz. Kapalı oldukları süreçte iki aylık kira bedelinden vazgeçtik, 2020 yılı alacağımızda büyük bir indirime gittik ve şimdi de kapalı olan esnaflarımıza bin TL’lik nakdi yardımda bulunuyoruz. İnşallah pandemi bir an evvel biter ve ülkemiz normale döner ve esnaflarımız o eski günlerine dönerler diye temenni ediyorum. Biz pandemi süreci öncesinde olduğu gibi pandemi sürecinde de esnafımızın yanındayız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Yeniden Refah Partisi bayramlaştı
Yeniden Refah Partisi bayramlaştı