Selçuk Üniversitesi’ndeKütüphane Haftası’nda sergi

Selçuk Üniversitesi'ndeKütüphane Haftası'nda sergi

Selçuk Üniversitesi'nde Kütüphane Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte kitap ve bilimle ilgili veciz sözlerin yer aldığı sergi açıldı, okuma programı gerçekleştirildi

31 Mart 2021 - 15:30

Bu yıl 29 Mart – 4 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphane Haftası dolayısıyla Selçuk Üniversitesinde bir dizi etkinlik düzenlendi. Kütüphane, kitap ve bilimle ilgili veciz sözlerin yer aldığı serginin açılışı yapıldı, okuma programı gerçekleştirildi.

Selçuk Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından Kütüphane Haftası dolayısıyla hazırlanan serginin açılışı ve okuma etkinliği, Alaeddin Keykubat Yerleşkesindeki Merkez Kütüphanesinde yapıldı. 4 Nisan akşamına kadar açık kalacak sergide; kütüphane, kitap ve bilimle ilgili veciz sözler sergilenecek.

“AMACIMIZ, OKUMA BİLİNCİNİ AŞILAMAK”

1964’ten bu yana çeşitli etkinliklerle icra edilen ve içeriği Millî Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen Kütüphane Haftasının 57’incisinin kutlandığını belirten Selçuk Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Fahrettin Demirci, “Bu yıl ki konu, pandemi sürecinde kütüphanelerimiz. Tüm kütüphanelerde bu konu ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

Farkındalık oluşturmak ve okuma bilincini aşılamak, kitabı sevdirmek adına böyle bir etkinlik düzenlemeyi uygun gördük. Kütüphaneler; öğrencilere, akademisyenlere katkıda bulunmak için kaynakları toparlayan, tasnif eden, kullanıcıya sunan kurumlardır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kitapların yanı sıra CD, DVD ve tablet gibi iletişim araçları da kütüphanelerde kullanılmaya başlandı” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kısıtlamalar kademeli olarak kaldırılacak
Kısıtlamalar kademeli olarak kaldırılacak
Karatay protokolünden şehit ailesine bayram ziyareti
Karatay protokolünden şehit ailesine bayram ziyareti