Selçuk Üniversitesi’nde “Basketbol Söyleşisi”

Selçuk Üniversitesi'nde “Basketbol Söyleşisi”

Selçuk Üniversitesi Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen söyleşide basketbolun sorunları masaya yatırıldı, bu sporun yaygınlaştırılması için neler yapılabileceği konuşuldu

08 Aralık 2019 - 13:13

Selçuk Üniversitesi, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile birlikte “Basketbol Söyleşisi” düzenledi.

Moderatörlüğünü Ümit Avcı’nın yaptığı söyleşide, TBF Ceo’su Milli Basketbolcu Ömer Onan, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Alper Arıkoğlu, Konyaspor Koç’u Ozan Bulkaz, spor yazarı Gökhan German ile Gökhan Türe konuşmacı olarak yer aldı.

Söyleşide; basketbolu Anadolu’ya tanıtmak ve yaygın hale getirmek, farklı illerdeki şikâyet ve önerileri dinlemek, o bölgelerde basketbolu geliştirmek için neler yapılabileceği konusu konuşularak görüş alışverişinde bulunuldu. Milli takım ve Dünya Kupası'nda yaşanan gelişmelerle Konya Basketbol Takımı değerlendirildi.

Söyleşide katılımcıların bsoruları da cevaplandırıldı.

Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen ve Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Okka, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Tahir Balevi, Spor Bilimleri Fakültesi Öğr. Gör. Ahmet Gürsel Oğuz, Türkiye Basketbol Süper Ligi Oyuncusu Nihat Mala, Türk Milli Basketbolcu Efe Aydan, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katıldğı programın sonunda TBF Ceo’su Milli Basketbolcu Ömer Onan tarafından Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’e hediye olarak verilen formayı, Rektör Şahin adına Rektör Danışmanı Prof. Dr. Tahir Balevi aldı.

Söyleşi sonunda konuşmacılara hediye takdim edildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KTO Karatay'da özgün mühendislik eğitim
KTO Karatay'da özgün mühendislik eğitim
Covid vakalarında tırmanış devam ediyor
Covid vakalarında tırmanış devam ediyor