Selçuk’ta nöbet değişimi

Selçuk'ta nöbet değişimi

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Metin Aksoy, düzenlenen devir teslim töreniyle görevine başladı

24 Haziran 2020 - 18:12

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Metin Aksoy, yapılan devir teslim töreni ile görevine başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne atanan ve Resmi Gazetede yayımlanan karar ile bugün görevine başlayan Prof. Dr. Aksoy, görevini Prof. Dr. Mustafa Şahin’den devraldı.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen törende konuşan Prof. Dr. Mustafa Şahin, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’a başarılar dileyerek, “Anlımız ak, başımız dik ve arkamızda hiçbir olumsuzluk bırakmadan bu görevi 4,5 yıllık bir sürenin sonunda devrediyoruz. İnşallah bundan sonra kliniğimize döneceğiz. Mesleğimizi icra ederek bilimsel ve akademik faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, göreve atanmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK Başkanı Yekta Saraç’a teşekkür ederek, Konya ile üniversite arasındaki iş birliğinin daha güçlü kurulmasına öncülük etmek için çalışacaklarını kaydetti. Rektörlük görevini devralırken, üniversiteyi daha ileriye taşıma hedefinde olduğunu dile getiren Prof. Dr. Aksoy, "Bu doğrultuda gece gündüz demeden ekibimizle birlikte çalışacağız. Akademik özgürlüğe riayet eden ve akademisyenlerimizin özlük haklarına azami hassasiyeti gösterecek şekilde çalışacağız. Cumhurbaşkanlığımızın özel olarak ricasıdır, Konya ile üniversitemiz arasındaki iş birliğinin daha güçlü kurulmasına öncülük edeceğiz. Bu noktada gayret edip gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Öğrencilerimizin daha verimli şartlarda eğitim almasını sağlayacak bir üniversite ortamı oluşturacağız” ifadelerini kullandı.

Devir teslim töreninde bulunan Selçuk Üniversitesi'nin eski rektörlerinde Prof. Dr. Süleyman Okudan, Rektör Metin Aksoy'a başarılar dilerken, Prof. Dr. Mustafa Şahin'e üniversiteye katkılarından dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Şahin, rektörlük görevini Prof. Dr. Aksoy’a devretti. Törene, dekanlar, yüksekokul müdürleri ile akademik ve idari personel de katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti
Covid'de günlük test sayısı artıyor
Covid'de günlük test sayısı artıyor